Konica Minolta magicolor 4650DN

Zalety:

  • Szybkość druku, Umiarkowane koszty druku, Duża obciążalność

Wady:

  • Duże rozmiary i waga, Słabsza jakość trudniejszego druku

Konica Minolta magicolor 4690MF jest krewniakiem kombajnu wielofunkcyjnego 4690MF, ale nie tak wybitnym jak jego krewny. Decyduje o tym nie tylko większa konkurencja wśród jednofunkcyjnych drukarek, ale i zastosowanie procesora rastrującego, obsługującego języki PCL i Postscript. W czasach słabszych komputerów wykorzystanie tego procesora do przetwarzanie strony w drukarce przyspieszało drukowanie, dzisiaj tylko wpływa na zmniejszenie ilości przesyłanych danych.

Konica Minolta magicolor 4690MF jest krewniakiem kombajnu wielofunkcyjnego 4690MF, ale nie tak wybitnym jak jego krewny. Decyduje o tym nie tylko większa konkurencja wśród jednofunkcyjnych drukarek, ale i zastosowanie procesora rastrującego, obsługującego języki PCL i Postscript. W czasach słabszych komputerów wykorzystanie tego procesora do przetwarzanie strony w drukarce przyspieszało drukowanie, dzisiaj tylko wpływa na zmniejszenie ilości przesyłanych danych. Nawet ten czynnik przestaje być istotny w takiej drukarce jak 4650DN, wyposażonej w gigabitowy Ethernet. W efekcie pozostaje tylko wyższa cena bez wyraźniejszych korzyści. Może poza umiejętnością drukowania z pamięci flash plików w formacie PDF, ,JPG i TIFF. Podobnie jak kombajn wielofunkcyjny drukarka ma poprzecznie ulokowany mechanizm tandemowy, a więc ustawiając drukarkę z jednej strony należy przewidzieć miejsce na otwieraną klapę rozpoczynającą prostą ścieżkę papieru, a z drugiej – na wysuniętą poza obrys na stałe plastikową tacę na wydruki. Do wysuwanego do przodu szufladowego podajnika wkłada się kartki poprzecznie, inaczej niż zwykle. Z tej samej strony jest bardzo wygodny dostęp do materiałów eksploatacyjnych, bębnów i tonerów. O wiele łatwiejszy niż do zablokowanych kartek w wypadku zacięcia. Drukowanie wszystkich kolorów odbywa się za jednym przebiegiem. Stąd druk monochromatyczny jest równie szybki jak w kolorze.

Testy potwierdziły duże możliwości urządzenia. Dupleks drukarki tylko w niewielkim stopniu zwalnia drukowanie. Najsilniejszą bronią urządzenia jest szybkość, niewiele mniejsza od deklarowanej przez producenta. Jakość druku jest powyżej przeciętnej, rozdzielczość 600 dpi jest wspomagana przez dwubitową modulację intensywności. Bardzo dobra czerń, niezłe odwzorowanie kolorów.


Zobacz również
Laptop dla czołgisty
GE63VR 7RE RAIDER - stworzony do gier