Korr HD128

Korr HD128 to prosty tuner DVB-T, ale z nowoczesnym interfejsem programowym i stylowym pilotem. Jest nieduży i dobrze wykonany. Wyposażony jest w podstawowy zestaw gniazd i obudowę bez wyświetlacza. To tańsza alternatywa dla popularnych tunerów Wiwy czy Fergusona.

Obudowa

Korr HD128 stawia na prostotę i ekonomiczne rozwiązania, dlatego obudowa jest klasyczna ale pozbawiona np. wyświetlacza, co według nas jest poważnym minusem tego tunera. Poza tym to standardowa konstrukcja o niewielkich rozmiarach (155x80x30 cm), która może pracować tylko w poziomie. Wykonana jest ze stalowej blachy, jedynie przedni panel jest plastykowy.

Gniazda

Z przodu obudowy zamontowano gniazdo USB 2.0, tuż obok niego jest dioda sygnalizująca pracę urządzenia i czujnik podczerwieni. Pozostałe gniazda umieszczono klasycznie z tyłu obudowy, ale nie ma ich zbyt wiele. Do dyspozycji mamy gniazdo HDMI (wersja 1.3), wyjście audio (cyfrowe i analogowe), i gniazdo SCART. Najważniejsze jest oczywiście gniazdo HDMI, które pozwala na przesyłanie obrazu FullHD i dźwięku, gniazdo SCART jest za to dobrym wyborem gdy w domu mamy starszej generacji telewizor.

Korr HD128

Korr HD128

Możliwości

Korr HD128 oferuje klasyczny interfejs, który znajdziemy w większości tunerów Wiwy i to dobrze, bo jest on funkcjonalny i zarazem nowoczesny. Siedem zakładek pozwala na szybkie przemieszczanie się pomiędzy najważniejszymi opcjami pogrupowanymi w takie kategorie jak programy, zdjęcia, ustawienia. Oczywiście interfejs jest spolszczony. W przeciwieństwie do większości tunerów set-top-box, które mają wbudowany zasilacz, Korr HD128 podłączamy do gniazda elektrycznego za pomocą zewnętrznego zasilacza. Tuner uruchamia się całkiem szybko, bo w około kilkanaście sekund, przełączanie pomiędzy programami też jest utrzymane w znośnym tempie ( około 3 sekund).

Korr HD128

Korr HD128

Tuż po uruchomieniu wyświetlony zostaje prosty konfigurator, który pozwala na uruchomienie procesu szukania dostępnych kanałów. Gdy oglądamy program to po naciśnięciu przycisku Info na pilocie będziemy mogli obejrzeć jego skrócony opis, a kolejne naciśnięcie wyświetli poszerzony opis. W każdej chwili mamy też dostęp do elektronicznego przewodnika po programach na 7 dni, który pozwala również na wybieranie programów które chcemy nagrać. Opcja nagrywania, dostępna jest jednak tylko wtedy gdy do tunera podłączymy dysk zewnętrzny.

Oprócz oglądania programów tuner umożliwia również przeglądanie zdjęć (JPG, BMP, PNG), odsłuchiwanie muzyki (E-AC3, AC3, MP3, WMA, WAV), filmów (MKV, H.264/AVC, AVI, XVID, MPEG-4,MPEG-2, TS, TP, TPR, M2TS, MPEG, MP4, MOV). Wyświetla też napisy zapisane w formacie TXT (muszą mieć taka samą nazwę jak plik wideo).

Korr HD128

Korr HD128

Wnioski

Korr HD128 to standardowy tuner set-top-box z typowymi możliwościami. Jest nieco tańszy, ale pozbawiony wyświetlacza co jest według nas poważnym minusem. Bardzo podobał nam się to stylowy i wygodny pilot, intuicyjny i nowoczesny interfejs programowy.

Zobacz inne tunery DVB-T (MPEG-4)


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: