Kruger&Matz Live

Ranking: Smartfon w dobrej cenie

Kruger&Matz Live to duży smartfon z ekranem o 4,5-calowej przekątnej, który pracuje w naturalnej rozdzielczości 960 x 540 pikseli. Pod względem zagęszczenia pikseli lepiej – choć różnice nie są duże - od niego wypada GoClever Phone 450 z ekranem o takiej samej przekątnej, ale pracujący w rozdzielczości 1280 x 720 pikseli.

Dużą zaletą tego smartfona jest obudowa, wyglądająca nowocześnie i zrobiona z dobrych materiałów, bardzo sztywna i mocna. Nawet przy silnym dociśnięciu nic w niej nie trzeszczy ani się nie ugina, co jest rzadkością w wypadku konstrukcji w tej cenie. Po zdjęciu tylnej klapki i wyjęciu baterii masz dostęp do dwóch gniazd kart SIM i czytnika kart pamięci microSD, który obsługuje karty o pojemności do 32 GB. Gniazda na karty SIM są różnej wielkości, co pozwala na wykorzystanie i kart zwykłych, i mniejszych.

Ekran wykonany w technologii IPS ma szerokie kąty widzenia i wyświetla dobry obraz. Szkoda tylko, że jest on dosyć ciemny - jasność 215 cd/m2 może nie wystarczyć, aby obraz był w pełni widoczny w bezchmurny, słoneczny dzień. Producent dodaje do sestawu specjalną folię chroniącą powierzchnię ekranu przed porysowaniami.

Zobacz również:

  • Aplikacje do kontroli rodzicielskiej na Androida - którą warto wybrać?

Kruger&Matz Live oparty jest na układzie Qualcomm Snapdragon z czterordzeniowym procesorem 1,2 GHz i układzie graficznym Andreno 203. Taki tandem wystarcza do wygodnego przeglądania internetu i korzystania z multimediów, sprawdzi się też w grach. To jedno z wydajniejszych urządzeń w naszym teście, co potwierdza wysoka ocena w tej kategorii i nasz znaczek „Najlepsza wydajność”. Co istotne idzie ona w parze z długim (jak na smartfony) czasem pracy na baterii - 428 minut w teście ciągłego odtwarzania filmu HD z YouTube’a.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: