Kruger&Matz Live 2 LTE

Zalety:

  • wbudowany modem LTE
  • długi czas pracy na akumulatorze
  • obudowa

Wady:

  • jasność ekranu

Kruger&Matz Live 2 LTE wyposażony jest w 5-calowy wyświetlacz, który pracuje w naturalnej rozdzielczości 1280 x 720 pikseli.

Ranking: smartfony dual-SIM. Top10 urządzeń

Przeglądane na smartfonie Kruger&Matz Live 2 LTE strony są czytelne i nie widać pikselozy. System pozycjonowania dotyku potrafi rozpoznać do 10 punktów jednocześnie. Gorzej jest z jasnością ekranu, która wynosi tylko 301 cd/m2, czy temperaturą barwową wyświetlanego obrazu – jest ona bardzo wysoka (10 099 K). Widać dużą przewagę niebieskiego koloru, podczas gdy czerwonego jest stanowczo za mało. Kąty widzenia są przeciętne (7/10 pkt). Za wydajność smartfona odpowiedzialny jest czterordzeniowy procesor (1,2 GHz) i układ graficzny Adreno 305. Taki tandem nie jest demonem wydajności, ale zapewnia całkiem przyzwoite osiągi.

Kruger&Matz Live 2 LTE okazał się jednym z najdłużej działających smartfonów dual-SIM na baterii (599 minut). Zdejmowana tylna klapka i możliwość szybkiej wymiany akumulatora to kolejne atuty. Dodać do nich należy też dobrej jakości aparat fotograficzny (13 MP), który jest wyraźnie lepszy od tych stosowanych w tańszych urządzeniach. Szkoda tylko, że Live 2 nie ma większego dysku flash, bo 4 GB to stanowczo za mało.