Kyocera ECOSYS M5526cdw

Zaawansowane urządzenie, które można nabyć w jednym z dwóch wariantów. Dopisek „cdw” w przypadku testowanego modelu oznacza, że na jego wyposażeniu znajduje się moduł komunikacji wi-fi.

Zalety:

  • Dwustronny ADF
  • Faks
  • Wysoka wydajność pracy

Wady:

  • Dość wysokie koszty eksploatacji

Cena tak skonfigurowanego MFP jest o ok. 500 zł wyższa od ceny podstawowej wersji z oznaczeniem „cdn”. Urządzenie ma moduł drukowania i kopiowania dwustronnego. Do dyspozycji użytkownika oddano kasetę na 250 arkuszy papieru oraz podajnik ręczny na 50 arkuszy. Moduł ADF może pomieścić 50 kartek, a odbiornik papieru – do 150 kartek. Urządzenie jest obsługiwane za pomocą intuicyjnego, kolorowego panelu dotykowego. Menu jest dostępne w języku polskim.

Wbudowane 512 MB pamięci RAM wystarcza do sprawnego działania w małym biurze. Administrator może zabezpieczyć drukarkę hasłem oraz zastosować filtr IP. Dostarczanie materiałów do wydruku jest łatwiejsze dzięki wyprowadzonemu na przód urządzenia gniazdu USB. Drukarka jest bardzo wydajna, jeżeli chodzi o czas przygotowywania wydruków, zarówno jedno-, jak i dwustronnych. Piętą achillesową maszyny jest tempo kopiowania obszernych dokumentów. Ograniczenia związane z ilością dostępnej pamięci sprawiają, że urządzenie przetwarza materiały w seriach po trzy strony A4. Jakość wydruków kolorowych można ocenić jako bardzo dobrą, a głośność pracy urządzenia wypada poprawnie. Niestety sprzęt okazuje się dość kosztowny w eksploatacji. Cena wydruku pojedynczej strony w kolorze przekracza złotówkę.

Zobacz również:

  • Zwariowałem?! Wycinam nową obudowę. Laserem. W swoim salonie  
  • Pojedynek drukarek: Epson EcoTank L3251 vs Canon Pixma G3470


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: