Kyocera ECOSYS P2040dn

Drukarka Kyocera ECOSYS P2040dn należy do grupy nieco większych urządzeń laserowych, które rozmiarami i wagą wyraźnie odstają od konstrukcji "domowych".

W skrócie:

Monochromatyczna drukarka laserowa o rozdzielczości pracy 1200 dpi.

Zalety:

  • Pojemny podajnik papieru

Wady:

  • Głośna praca
  • Stosunkowo wysokie zużycie energii

Zajmowana przestrzeń jest wynagradzana przez wzorowe w tej kategorii cenowej wyposażenie. Drukarka posiada pojemny podajnik ręczny oraz największy w teście odbiornik papieru. Ponadto producent przewidział możliwość rozbudowy sprzętu o kolejne podajniki.

Nie zabrakło również wyprowadzonego na front gniazda Host USB czy pojemnego modułu pamięci operacyjnej. Dobre wrażenie sprawia także rozdzielczość pracy 1200 x 1200 dpi, chociaż nie przekłada się ona w widoczny sposób na szczegółowość wydruków.

Zobacz również:

Wobec niezłych parametrów zaskoczeniem jest brak modułu komunikacji bezprzewodowej. Stosunkowo wysoki pobór energii jest rekompensowany przez atrakcyjne ceny materiałów eksploatacyjnych.

Wydrukowanie 100 stron modelem P2040dn to koszt zaledwie 5,6 zł. Lekkim rozczarowaniem na tle konkurencji okazała się głośność maszyny, która w małym pomieszczeniu może być doskwierająca. Drukarka jest oferowana z 2-letnią gwarancją producenta.

Kyocera ECOSYS P2040dn miała duży potencjał do zwycięstwa w kwietniowym teście drukarek laserowych "PC Worlda". Jednakże procedura skupiona na ergonomii i niewielkich gabarytach pozbawiła maszynę pierwszego miejsca.