L210

Ranking: Wielofunkcyjne drukarki atramentowe - test

Niewielkie urządzenie wielofunkcyjne, wyposażone w płaski skaner i system zewnętrznego zasilania atramentem.

Z komputerem komunikuje się za pomocą interfejsu USB, niestety nie ma faksu, dupleksu czy podajnika ADF. Główny podajnik papieru mieści 50 arkuszy, a szybkość drukowania wynosi 6 str./min w trybie monochromatycznym i 3 str./min w kolorze. Z przodu obudowy zamontowano cztery przyciski: dwa z nich służą do kopiowania dokumentów w kolorze i mono, kolejny do uruchamiania i wyłączania urządzenia. Za pomocą ostatniego przycisku można przerwać proces drukowania.

L210

Epsona L210 wybraliśmy nie ze względu na wyposażenie, a niskie koszty eksploatacji. Pod tym względem ten maluch wygrywa nawet z biurowymi kombajnami, bo umożliwia wydrukowanie z każdego zestawu tuszy do 4000 stron w trybie monochromatycznym i 6500 stron w kolorze (testy wykonane zgodnie z normą ISO/IEC24712). To zasługa nietypowej konstrukcji mechanizmu drukującego, który ma duże, 70-mililitrowe pojemniki na atrament wyprowadzone na zewnątrz obudowy.

Zobacz również:

  • Pojedynek drukarek: Epson EcoTank L3251 vs Canon Pixma G3470
L210

Cena buteleczki z czarnym tuszem to ok. 29 zł, co przy ich wysokiej wydajności pozwala na najtańsze drukowanie wśród urządzeń atramentowych (poniżej jednego grosza za stronę). Specjalna konstrukcja i technologia wykonania tuszy gwarantuje odpowiednio wysoką wydajność i bezawaryjną pracę. Proces napełniania zbiorników z tuszem nie sprawia żadnych problemów. Trzeba tylko pamiętać o założeniu lateksowych rękawiczek, bo tusz z butelek może pobrudzić nam ręce a plamy ciężko usunąć.

L210

Epson L210 potrzebował 260 sekund, aby wydrukować 10-stronicowy dokument. Dla porównania, najszybszy model w naszym teście, Brother MFC-J5720DW, poradził sobie z tym zadaniem w niecałą minutę (54 s), a drukarki w podobnej cenie co L210 pracują dwukrotnie szybciej. Jakość wydruków nie jest najlepsza, ale też nie odstaje od przeciętnej.

L210

Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: