LC-Power LC6650GP4

Model ten oferuje najlepsze wyniki w zakresie sprawności spośród całej stawki zasilaczy 550-650 W, przetestowanych przez redakcję.

LC-Power LC6650GP4

W skrócie:

Model oferuje najlepsze wyniki w zakresie sprawności spośród całej stawki zasilaczy 550-650 W, przetestowanych przez redakcję.

Zalety:

  • Wydajność
  • Cicha praca

Wady:

  • Krótki okres gwarancji

LC-Power LC6650GP4 w teście zasilaczy zajął drugie miejsce, ustępując jedynie zasilaczowi Silentium Supremo FM2 Gold 650W.

Produkt marki LC-Power jest tańszy o około 40 zł od zwycięskiego produktu Silentium. Zasadniczą różnicą w tym wypadku okazuje się półmodularne okablowanie. Przewody przytwierdzone na stałe do zasilacza otrzymały oplot, natomiast wiązki dopinane wykonano w konstrukcji taśmowej.

Lista złączy obejmuje po cztery wtyczki PCIe i Molex oraz sześć wtyczek S-ATA. Miłym gestem ze strony producenta jest dołączenie do zestawu woreczka na kable modularne. Za chłodzenie odpowiedzialny jest wentylator o średnicy 140 mm. Duże rozmiary przekładają się na dobrą wydajność oraz cichą pracę.

Zaglądając do środka obudowy, dowiemy się, że cała elektronika została żywcem wyjęta z zasilacza Corsair CS 650W – świadczą o tym nawet opisy na PCB. W zasadzie jest to dobra informacja, oznacza bowiem, że do dyspozycji użytkownika oddano konwertery DC-DC i japońskie kondensatory o temperaturze pracy do 85 °C. LC-Power LC6650GP4 jest sygnowany certyfikatem 80 PLUS Gold.

Zgodnie z pomiarami, model ten oferuje najlepsze wyniki w zakresie sprawności spośród całej stawki. Powodów do obaw nie dają również napięcia na wszystkich liniach czy wyniki testów zwarciowych. Nieco zaskakujące okazują się dość wysokie szumy na linii 12 V, jednakże mieszczą się one (z dużym zapasem) w wymaganiach normy ATX. Producent udziela na urządzenie jedynie 3-letniej gwarancji.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: