LC1240XLBK

Alternatywny tusz do drukarek HP, który ustępuje tylko produktowi ActiveJet. Jest równie starannie zapakowany, a na pudełku jest komplet najważniejszych informacji włącznie z pojemnością atramentu (20 ml) i deklarowaną wydajnością (700 stron). Jest też informacja o kompatybilnych drukarkach.

Kartridż z tuszem jest szczelnie zapakowany w grubą folię. Nic z niego nie wycieka, a głowica jest dobrze zabezpieczona przed uszkodzeniami mechanicznymi. Wszystkie testowane zamienniki doskonale pasowały w drukarce i nie sprawiały najmniejszych problemów z montażem. Drukarka rozpoznawała je jako nieoryginalny produkt i nie wyświetlała informacji o poziomie tuszu.

Tusze BlackPoint LC1240XLBK oferują bardzo dużą wydajność. Średni wynik uzyskany z testu trzech kartridżów to 557 stron. Jest ponad dwukrotnie wyższy niż w przypadku oryginalnego tuszu HP (ok 280 stron). Jakość wydruków jest akceptowalna aczkolwiek widać, że to zamienniki, które do drukowania zdjęć raczej się nie nadają. Czcionki są trochę poszarpane, widać rozrzut atramentu. Lepszy pod tym względem okazał się ActiveJet, a najbliżej jakości uzyskiwanej na oryginalnych tuszach był zamiennik NTT. BlackPoint jest za to nieco tańszy od ActiveJeta i oba zamienniki oferują identyczny koszt wydrukowania pojedynczej strony, który wynosił tylko 5 groszy. To prawie trzykrotnie taniej, niż w przypadku oryginalnego tuszu HP.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: