LC1240XLN

Uni-1 to bardzo dobrej jakości tusze, które mieliśmy już okazję wcześniej testować. W wersji do drukarki Brtohera okazały się jednym z najlepszych oferując wysoką wydajność i dobrą jakość wydruków. To tusze bez głowicy o pojemności 28 ml w przypadku czarnego koloru i 18 ml dla pozostałych kolorów. Są starannie zapakowane w grubą folię i zabezpieczone przed wysychaniem atramentu. Na pudełku jest informacja o pojemności atramentu i lista kompatybilnych z tuszem drukarek.

Wszystkie testowane kartridże były szczelne i bez problemów pasowały w drukarce. Podobnie jak w większości zamienników, które nie łamią praw patentowych poziom tuszu nie jest poprawnie wyświetlany przez drukarkę. To jednak o nie przeszkadzało drukować drukarce, aż do kompletnego wyczerpania atramentu. To ewenement, bo w pozostałych przypadkach to drukarka informowała o wyczerpaniu się tuszu i wstrzymywała proces drukowania. Uni-1 przy tym okazał się jednym z najwydajniejszych zamienników do drukarki Brothera pozwalając na wydrukowanie 1030 stron. To tylko o 100 mniej niż najlepszy pod względem wydajności tusz BlackPointa. Jakość pracy kartridżów Uni-1 była jedynak lepsza. Drukarka nie wymagała zbyt częstego czyszczenia głowicy (średnio dwa razy w ciągu testu pojedynczego kartridża). Tusze BlackPoina wymagały przeciętnie o dwa czyszczenia więcej.

Koszt wydrukowania pojedynczej strony to 0,024 zł. Lepsze pod tym względem okazały się jedynie tusze BlackPointa i Colorovo (0,022 zł). Różnica jest jednak niewielka, a jakość i bezproblemowość pracy przemawia za zamiennikami Uni1.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: