LG 24EB23PY

Klasyczny monitor do pracy, ale z dobrą matrycą IPS, która oferuje nie tylko szerokie kąty widzenia, ale również dobre odwzorowanie kolorów. To średniej wielkości konstrukcja z ekranem o 24-calowej przekątnej, który pracuje w nieco wyższej rozdzielczości niż standardowe 1920 x 1200 pikseli.

Pulpit roboczy jest więc nieco większy niż typowych monitorów 23-calowych, których rozdzielczość pionowa wynosi 1080 pikseli. Matryca podświetlana jest białymi diodami LED i oferuje ponadprzeciętną jasność 300 cd/m2. Kontrast jest standardowy (1000:1), podobnie jak czas reakcji, który wynosi 5 ms. Duża jasność przydaje się do oglądania filmów, jednak do codziennej pracy trzeba ją zmniejszyć.

Monitor wyposażony jest w gniazda VGA, DVI i DisplayPort. Jak widać, brakuje gniazda HDMI, które można zastąpić przejściówką z DVI do HDMI. Podstawka jest odpowiednio duża i ma szeroki zakres regulacji położenia ekranu. Można zmieniać jego wysokość i nachylenie lub go obracać. Interfejs programowy jest spolszczony i pozwala na szybkie dostosowanie pracy urządzenia do własnych potrzeb.

Zobacz również:

  • Zobacz, jak mało zapłacisz za monitor 4K. Monitory 4K w dobrej cenie
  • Uniwersalny monitor LG SMART 32SQ780S to maksymalny komfort pracy i rozrywki

LG 24EB23PY oferuje też odpowiednią głębię kolorów i nie można mu niczego zarzucić, jeżeli chodzi o jakość generowanego obrazu. Monitor jest też dobrze skalibrowany fabrycznie, co potwierdza bardzo niski współczynnik deltaE (8,2 pkt). Oczywiście można nad tym jeszcze popracować, nam udało się uzyskać prawie idealną temperaturę barwową (6605 K) i o ponad połowę niższy współczynnik deltaE (3,8 pkt). Przeciętny użytkownik musi nieco zredukować jasność, aby móc na nim komfortowo pracować.

Na pochwałę zasługuje również obudowa. Nie jest tak spektakularna jak w multimedialnych monitorach z podświetleniem krawędziowym, ale dużo bardziej praktyczna. W testach model ten plasował się na pierwszym miejscu razem z konstrukcją Eizo Flexscan EV2436WFS. Jest lepiej skalibrowany przez producenta, ale brak mu dodatkowych czujników.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: