LG 24MP59G-P

Zalety:

  • jakość obrazu Full HD
  • technologia AMD FreeSync
  • technologia Dynamic Action Sync
  • funkcja Game Mode

Wady:

  • czasami widać mniej intensywne kolorystycznie pasy
  • nieco mniejsze podświetlenie w narożnikach

LG 24MP59G-P to monitor gamingowy, który ma redukować wszelkie lagi. Jakie funkcje zostały w nim zastosowane?

LG 24MP59G-P to monitor gamingowy z ekranem o przekątnej 23,8". Korzysta z matrycy IPS, a natywna rozdzielczość obrazu to 1920 x 1080 pikseli, czyli Full HD. Jego jasność to 250 cd/m2, a częstotliwośc odświeżania 75 Hz.. Na jego jakość duży wpływ ma zastosowana technologia AMD FreeSync - powinna zapewniać płynniejszy ruch postaci i innych elementów w grach nawet przy wymagających ustawieniach. Inna, Dynamic Action Sync (DAS Mode), ma eliminować to frustrujące zjawisko redukując opóźnienie aż do 1ms, pozwalając natychmiastowe reagować na dynamicznie zmieniającą się sytuację w grze. Zaawansowane funkcje zarządzania kolorami 6-Axis Control pozwalają na dostrojenie nawet pojedynczego koloru wyświetlanego na ekranie.

LG 24MP59G-P umożliwia oddzielną regulację odcienia i nasycenia każdego z kolorów: czerwonego (Red), zielonego (Green), niebieskiego (Blue), szafirowego (Cyan), amarantowego (Magenta) i żółtego (Yellow) [R/G/B/C/M/Y] pozwala na perfekcyjne dostrojenie monitora. Funkcja Game Mode daje możliwość wyboru ustawień monitora zoptymalizowanych dla gier typu FPS i RTS. Predefiniowane ustawienia zapewniają prawidłowe skonfigurowanie monitora z uwzględnieniem cech charakterystycznych dla wymienionych typów rozgrywki. Jednak podczas przeglądania stron internetowych, pracy, czy korzystania z aplikacji można zauważyć pionowe paski o mniej intensywnej głębi kolorów, a na bokach i w narożnikach ekranu jest trochę ciemniej, co świadczy o nierównomiernym podświetleniu. W obudowie nie znajdziemy głośników, a złącza HDMI, Display Port i D-Sub.

Podsumowując: choć LG 24MP59G-P czasem może zaskoczyć in minus, doskonale sprawdza się w grach i zastosowaniach graficznych. Zaletą jest także przystępna cena - jeśli szukasz monitora do gier, to może być właśnie ten model!