LG 29UM58-P

Zalety:

  • doskonała jakość obrazu
  • wierne odwzorowanie kolorów
  • LG Screen Split
  • wprowadzanie ustawień myszką
  • technologia ochrony oczu

Wady:

  • do formatu ekranu trzeba się przyzwyczaić
  • tylko wyjścia HDMI

LG 29UM58-P to monitor panoramiczny z wieloma ciekawymi i praktycznymi rozwiązaniami. Sprawdzamy, co ma do zaoferowania.

LG 29UM58-P to monitor panoramiczny o przekątnej 29", pokazujący obraz w rozdzielczości 2560 x 1080 pikseli. Zastosowano w nim matową matrycę LED IPS, a jego zgodność z sRGB wynosi ponad 99%. Dzięki temu jest dobrym narzędziem pracy dla profesjonalnych fotografów, grafików lub każdego kto, szuka monitora z doskonałymi kolorami. Format ekranu to 21:9, a kontrast dynamiczny wynosi 10 000 000:1. Ze względu na swoją długość jest to model z szerokimi, 178-stopniowymi kątami widzenia w każdym kierunku. Model ten oferuje graczom tryb gry - można szybko dostosować ustawienia monitora dzięki funkcji Black Stabilizer, która ma zapewnić doskonałą szczegółowość obrazu w ciemnych lokacjach, podczas gdy funkcja Dynamic Action Sync umożliwić płynną rozgrywkę. Oglądanie filmów i granie w gry powinno dzięki temu wejść na nowy poziom, ale do takiego formatu obrazu przy zastosowaniach rozrywkowych trzeba się przyzwyczaić. Do pracy posłuży praktyczna funkcja LG Screen Split. Umożliwia zmianę wielkości okien oraz wyświetlanie jednocześnie wielu okienek z 14 możliwymi trybami, włączając w to 4 różne tryby picture-in-picture (PIP). Dzięki temu nawet mając otwartych kilkanaście okien, nie ma na wyświetlaczu bałaganu. Należy jednak zauważyć, że model ten nie posiada możliwości jednoczesnego wyświetlania obrazu z dwóch urządzeń

LG 29UM58-P ma panel ustawień On-Screen Control - w wygodnym oknie umieszczony szereg podstawowych ustawień monitora. Poziom głośności, jasność, tryby wyświetlania, Screen Split 2.0 oraz Dual Controller i inne mogą zostać dostosowane za pomocą paru kliknięć myszy. W obudowie urządzenia znajdziemy tylko dwa wejścia HDMI i słuchawkowe. Trochę to mało. Inny negatywny element wart odnotowania - stopka nie posiada zbyt dużych możliwości regulacyjnych.

Podsumowując: jeśli chcesz mieć panoramiczny monitor do pracy lub grania w dobrej cenie, LG 29UM58-P jest tym, czego szukasz. W przypadku filmów następuje automatyczne przeskalowanie, wyjątkiem - filmy mające natywnie rozdzielczość panoramiczną. Ale ogólnie i tak model ten wypada na bardzo duży plus.