LG 34UC99-W

LG 34UC99-W

W skrócie:

Test monitora ultrapanoramicznego LG 34UC99-W o zakrzywionej matrycy.

Zalety:

  • Odwzorowanie barw
  • Równomierne podświetlenie
  • Obsługa technologii AMD FreeSync

Wady:

  • Przeciętne pokrycie palety AdobeRGBs
Ranking: Jak kupować monitor dla grafika. Najlepsze monitory dla grafika 2018

Monitor LG 34UC99-W jest drogi, ale cena ma swoje uzasadnienie - to najlepszy ekran w naszym teście pod względem odwzorowania obrazu.

LG 34UC99-W
Jeszcze przed kalibracją 34-calowa matryca IPS może pochwalić się odwzorowaniem barw na średnim poziomie deltaE wynoszącym ok. 1,7. Bezpośrednio po kalibracji wynik wynosi już niespełna 0,5, przy maksymalnym odchyleniu na poziomie 1,2. Matryca oferuje przyzwoity kontrast i jasność roboczą 333,6 cd/m2.

Uwagę zwraca również rewelacyjna równomierność podświetlenia. Maksymalne odnotowane odchylenie jasności nie przekraczało 8%, co jest najlepszym wynikiem w teście. Pomimo zastosowania matrycy 8-bitowej z FRC paleta kolorów wydaje się nazbyt skromna osiągając 98,8% pokrycia w przypadku palety RGBs i 74,6 % w AdobeRGB.

LG 34UC99-W
Ciekawostką jest obecność technologii synchronizacji obrazu AMD FreeSync stosowanej zazwyczaj w monitorach skierowanych do graczy. Maksymalna rozdzielczość obrazu to 3440 x 1440 pikseli. Nie zabrakło technologii chroniących wzrok, czyli redukcji światła niebieskiego, oraz Flicker Safe redukującego migotanie matrycy. Listę ciekawych dodatków uzupełnia najmocniejszy w teście zestaw audio złożony z dwóch przetworników o mocy 7 W każdy.

Wraz z monitorem użytkownik otrzymuje oprogramowanie OnScreen Control 2.0 pozwalające na zaawansowane definiowanie ustawień i zarządzanie podziałem ekranu bezpośrednio z poziomu systemu. Przyzwoity zestaw złączy obejmuje dwa wtyki HDMI, jeden DisplayPort oraz dwa gniazda USB.

Listę uzupełnia ciekawostka w postaci złącza USB Typu C. Estetyczna konstrukcja pozwala na dość swobodne regulowanie położenia matrycy, zabrakło jedynie obrotowej podstawy.

Monitor został objęty dwuletnią gwarancją.