LG 42LG6000

Atrakcyjny wyglądający telewizor wyposażony w . bardzo dobrą matrycę LCD Full HD i zaawansowane układy poprawy sygnału wideo.

Nowy model 42-calowego telewizora LG zaskakuje nietypową stylistyką bardzo cienkiej (zaledwie 6 cm), wyposażonej w stabilną postawę obudowy, której front jest czarny, a tylny panel został pomalowany na czerwono. Urządzenie wyposażono w bogaty zestaw złączy, z których większość umieszczono na tylnej ściance odbiornika. Z boku obudowy znalazły się gniazda podręczne: wejście na karty PCMCIA, USB i HDMI. Do złącza USB można podłączyć przenośną pamięć flash (ale nie dysk twardy z interfejsem USB) i wyświetlać na ekranie telewizora zapisane na niej zdjęcia JPEG czy odtwarzać muzykę z plików MP3 (także równocześnie).

Zastosowany w urządzeniu panel LCD o rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli (Full HD) jest wysokiej jakości - wykonano go w technologii S-IPS, która umożliwia uzyskanie obrazu kontrastowego, z szerokim spektrum barw.

Jasność matrycy wynosi 500 cd/m2. To w zupełności wystarcza do oglądania telewizji nawet w nasłonecznionym pomieszczeniu. Intensywność podświetlenia matrycy można zmieniać samodzielnie lub uruchomić automatyczną regulację - zamontowany na froncie obudowy czujnik na bieżąco analizuje jasność oświetlenia pomieszczenia i optymalizuje parametry wyświetlacza. Warto dodać, że choć matryca ma krótki czas reakcji (5 ms), telewizor wyposażono w dobrze działający system TruMotion (100Hz) zwiększający płynność obrazu - podczas testów nie dostrzegliśmy żadnego efektu smużenia. Ponadto w LG 42LG6000 zainstalowano kilka zaawansowanych systemów poprawy jakości sygnału wideo, wśród których znalazł się XD Engine Full HD. Układ ten dokonuje m.in. redukcji szumów, poprawia odwzorowanie i wyrazistość barw, a także dynamicznie zwiększa współczynnik kontrastu, do poziomu aż 50 000:1 (oczywiście tylko przy wyświetlaniu odpowiednio przygotowanych obrazów testowych). W zwykłej eksploatacji kontrast jest niższy, ale i tak odwzorowanie jasnych i ciemnych obszarów obrazu jest bardzo dobre.

Nowy telewizor LG ma wyjątkowo rozbudowane możliwości precyzyjnej regulacji parametrów obrazu. Korzystanie z nich nie będzie jednak konieczne, ponieważ urządzenie zostało dokładnie fabrycznie skalibrowane. Oferowany przez odbiornik obraz ma bardzo wysoką jakość. Prezentowana na ekranie czerń jest głęboka i ma wiele odcieni, kolory są dobrze nasycone i prawidłowo zbalansowane. Świetne są kontrast i płynność obrazu. Niestety kąty widzenia są przeciętne - pomimo deklarowanych 178 stopni w obu płaszczyznach, patrząc na ekran pod kątem 140 stopni widać, że obraz staje się ciemniejszy, niewyraźny i mało kontrastowy.

Zaletą odbiornika LG jest dobre brzmienie oferowane przez ukryte w obudowie głośniki. Generowany przez nie dźwięk jest czysty i mocny, z odpowiednio zaznaczonym basem.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: