LG 42SL8000

Zalety:

  • Wysokiej jakości obraz
  • Świetny kontrast
  • Skuteczny system 200 Hz
  • Dobre ustawienia fabryczne
  • Bardzo dobra jakość dźwięku
  • Obsługa DivX/MKV

Wady:

  • Brak komunikacji z Internetem
  • Brak DTS
  • Wysoka cena

Udany telewizor LCD Full HD, który potrafi wyświetlać filmy z dysków USB z obrazem o rozdzielczości 1080p.

Przetestowaliśmy nowy, 42-calowy model telewizora LG z serii SL8000, wyposażony w specjalny czujnik, wykorzystywany przez zamontowany w odbiorniku efektywny system oszczędzania energii, który steruje, w zależności od poziomu światła w pomieszczeniu, intensywnością podświetlenia matrycy LCD.

Atrakcyjna stylistycznie, z obrotową podstawą, płaska obudowa urządzenia ma tyko 4,5 cm grubości, mimo że panel LCD nie jest podświetlany diodami LED, lecz tradycyjnymi świetlówkami. Równomierność podświetlenia nie jest jednak idealna – przy prezentacji jednokolorowego obrazu widać, że w narożnikach i wzdłuż bocznych krawędzi ekran ma nieco niższą jasność niż w centrum.

Zastosowana w telewizorze wysokiej jakości matryca LCD, oferująca bardzo dobrą, zróżnicowaną czerń, ma rozdzielczość Full HD (1920 x 1080 pikseli). Chociaż charakteryzuje się ona bardzo krótkim czasem reakcji wynoszącym 2 ms, odbiornik wyposażono w TruMotion 200 Hz - system poprawy płynności ruchu obiektów prezentowanych na ekranie. Układ ten działa sprawniej niż w modelach konkurencji, ale radzimy uruchamiać go tylko w trybie minimum – wówczas wyświetlany obraz nie razi sztucznością.

LG 42SL8000 dysponuje dobrze przygotowanym graficznie, łatwym w obsłudze menu ekranowym zawierającym bardzo rozbudowane możliwości precyzyjnej kalibracji odbiornika, a do tego oferuje rzadko spotykane w telewizorach rozwiązanie - możliwość zapisania nawet bardzo zaawansowanych regulacji w pamięci urządzenia. Z myślą o początkujących użytkownikach, w menu ekranowym umieszczono także wygodny tryb „Kreator obrazu”, pozwalający w prosty sposób określić jego podstawowe parametry.

Generowany przez urządzenie obraz jest wysokiej jakości – bardzo kontrastowy, ostry, szczegółowy i płynny. Ma głęboką, dobrze zróżnicowaną czerń oraz nasycone, prawidłowo zbalansowane kolory.

Warto dodać, że oferowany przez telewizor dźwięk ma zaskakująco wysoki poziom. Ukryte w obudowie 10 W głośniki generują pełne, soczyste brzmienie z dobrą podstawą basową, a uruchomienie systemu SRS TruSurround XT efektywnie poszerza scenę dźwiękową

LG 42SL8000 wyposażony został w bogaty zestaw gniazd, wśród których znalazły się 4 złącza HDMI i port USB 2.0. Ten ostatni umożliwia sprawne odtwarzanie plików multimedialnych z dysków USB. I to nie tylko zdjęć cyfrowych czy plików muzycznych, lecz także filmów (DivX, DivX HD i MKV) nawet z obrazem o rozdzielczości 1080p. Nie ma problemów z obsługą polskich napisów w .txt, które poprawnie są wyświetlane dużą i czytelną czcionką. Niestety, ścieżki dźwiękowe w DTS nie są odtwarzane.


Zobacz również
Laptop dla czołgisty
GE63VR 7RE RAIDER - stworzony do gier