LG 47LG7000

Najbardziej zaawansowany model telewizora LCD LG ma bogate wyposażenie, lecz pod względem jakości obrazu daleko mu do liderów.

W ofercie LG pojawił się nowy model bogato wyposażonego, 47-calowego telewizora LCD. Zastosowany w nim, wykonany w technologii S-IPS, panel o rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli (Full HD) ma system automatycznej regulacji podświetlenia matrycy. Zamontowany na froncie obudowy czujnik pozwala na bieżąco analizować poziom oświetlenia pomieszczenia i na tej podstawie optymalizować parametry pracy wyświetlacza. Mimo że matryca ma krótki czas reakcji (5 ms), i nie występuje efekt smużenia, telewizor wyposażono w zwiększający płynność obrazu system TruMotion (100 Hz). Niestety, nie jest to rozwiązanie udane. Już przy najniższym poziomie intensywności działania systemu (regulacja za pomocą menu) obraz staje się nienaturalny, chociaż ruchy obiektów prezentowane są płynniej. Ponadto podwajanie przez procesor liczby wyświetlanych klatek nie odbywa się bezbłędnie, co od czasu do czasu objawia się zakłóceniami obrazu.

Telewizor sprawnie obsługuje sygnał 1080/24p i potrafi zwiększyć jego płynność (uruchomienie funkcji Real Cinema 5-krotnie zwiększa liczbę prezentowanych w ciągu sekundy obrazów). Ponadto nowy model LG może wyświetlać obraz w trybie piksel w piksel bez „przycinania” krawędzi obrazu (tzw. overscan).

47LG7000 ma bardzo rozbudowane możliwości precyzyjnej kalibracji (z regulacją barw podstawowych i drugorzędnych włącznie). Niestety jakość generowanego obrazu, mimo właściwego odwzorowania barw, na tle oferowanych przez najnowsze modele konkurencji, nie wypada dobrze. Szczególnie razi brak głębokiej czerni - dominują odcienie szarości i to w dość ograniczonej palecie. Nie lepiej jest także jeśli chodzi o szerokość kątów widzenia – już przy 110 stopniach widoczny jest bardzo wyraźny spadek kontrastu i czytelności obrazu.

Oferowane przez telewizor brzmienie, mimo że - jak podaje producent - pracował nad nim znany amerykański specjalista Mark Levinson, nie zachwyca. Generowany dźwięk jest dosyć płaski i mało dynamiczny, bez wystarczająco mocnej podstawy basowej.

Wartym odnotowania rozwiązaniem zastosowanym w odbiorniku LG jest wyposażenie w system łączności Bluetooth. Dzięki temu na ekranie telewizora możemy wyświetlać przesłane obrazy np. z telefonu komórkowego czy notebooka, a także wykorzystywać do słuchania fonii bezprzewodowe słuchawki.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: