LG 49UJ6517 4K

Zalety:

  • Jakość obrazu 4K
  • Funkcje SmartTV
  • Wsparcie dla HDR Premium
  • Dobra jakość dźwięku

Wady:

  • Czasami HDR zawodzi
  • Zdarza się przerwanie transmisji bezprzewodowej

LG 49UJ6517 4K to model SmartTV w dobrej cenie. Co w zamian za nią oferuje użytkownikom?

Obraz i dźwięk w LG

LG 49UJ6517 4K to telewizor 4K, który zachęca jakością obrazu - 3840 x 2160 pikseli, czyli Ultra HD, a także ceną - w sklepach można dostać go za kwotę mniejszą niż 2000 złotych! Ten 49-calowy model ma odświeżanie 50 Hz, obsługuje treści HDR Premium, nijak również ogólne standardy HDR10 i HLG. Technologia LG Active HDR
 optymalizuje jakość obrazu HDR w każdej scenie, aby zapewnić jak najbardziej realistyczny obraz, a funkcja LG HDR Effect przetwarza standardową treść w sposób imitujący jakość HDR, wzmacniając kontrast, aby zapewnić wrażenia wizualne zbliżone do jakości HDR. Jednak trzeba uczciwie zauważyć, że czasami zawodzi i przy ciemnych scenach widać na górze i dole ekranu bladą poświatę.

Nie można mieć zastrzeżeń do funkcji Ultra Luminance i Local Dimming, które poprawiają jasność i ujawniają więcej szczegółów, odpowiednio dostosowując podświetlenie i określając kontrast osobnych bloków obrazu. Zwraca uwagę ciekawy system dźwięku przestrzennego LG z siedmioma wirtualnymi kanałami. Dwa zintegrowane głośniki o łącznej mocy 20 W sprawdzają się przy różnego rodzaju audycjach oraz korzystaniu z gier. Za jego poprawę odpowiada technologia DTS.

Funkcje SmartTV

Telewizor LG działa pod kontrolą systemu operacyjnego webOS 3,5. Warto dodać, że zaimplementowany w niego menedżer zabezpieczeń otrzymał prestiżowy międzynarodowy certyfikat bezpieczeństwa CC i certyfikat UL CAP2900-1 za najwyższej klasy zabezpieczenia. Uniemożliwia instalowanie nieautoryzowanych aplikacji, włamania oraz wycieku danych osobowych. Użytkownik otrzymuje przeglądarkę internetową oraz szereg aplikacji, w tym Netflix oraz YouTube. Do komunikacji z internetem używana jest dwuzakresowa karta Wi-fi, jednak czasem potrafi na moment przerwać działanie. Telewizor można sparować z urządzeniami dzięki wbudowanemu transmiterowi Bluetooth.

Podsumowanie

LG 49UJ6517 4K to dobry model, niepozbawiony jednak dwóch drobnych wad. Nie są one jednak na tyle duże, aby nie rozważyć jego zakupu.