LG 49UJ6517 4K

LG 49UJ6517 4K to model SmartTV w dobrej cenie. Co w zamian za nią oferuje użytkownikom?

Zalety:

  • Jakość obrazu 4K
  • Funkcje SmartTV
  • Wsparcie dla HDR Premium
  • Dobra jakość dźwięku

Wady:

  • Czasami HDR zawodzi
  • Zdarza się przerwanie transmisji bezprzewodowej

Obraz i dźwięk w LG

LG 49UJ6517 4K to telewizor 4K, który zachęca jakością obrazu - 3840 x 2160 pikseli, czyli Ultra HD, a także ceną - w sklepach można dostać go za kwotę mniejszą niż 2000 złotych! Ten 49-calowy model ma odświeżanie 50 Hz, obsługuje treści HDR Premium, nijak również ogólne standardy HDR10 i HLG. Technologia LG Active HDR
 optymalizuje jakość obrazu HDR w każdej scenie, aby zapewnić jak najbardziej realistyczny obraz, a funkcja LG HDR Effect przetwarza standardową treść w sposób imitujący jakość HDR, wzmacniając kontrast, aby zapewnić wrażenia wizualne zbliżone do jakości HDR. Jednak trzeba uczciwie zauważyć, że czasami zawodzi i przy ciemnych scenach widać na górze i dole ekranu bladą poświatę.

Nie można mieć zastrzeżeń do funkcji Ultra Luminance i Local Dimming, które poprawiają jasność i ujawniają więcej szczegółów, odpowiednio dostosowując podświetlenie i określając kontrast osobnych bloków obrazu. Zwraca uwagę ciekawy system dźwięku przestrzennego LG z siedmioma wirtualnymi kanałami. Dwa zintegrowane głośniki o łącznej mocy 20 W sprawdzają się przy różnego rodzaju audycjach oraz korzystaniu z gier. Za jego poprawę odpowiada technologia DTS.

Zobacz również:

  • Uniwersalny monitor LG SMART 32SQ780S to maksymalny komfort pracy i rozrywki

Funkcje SmartTV

Telewizor LG działa pod kontrolą systemu operacyjnego webOS 3,5. Warto dodać, że zaimplementowany w niego menedżer zabezpieczeń otrzymał prestiżowy międzynarodowy certyfikat bezpieczeństwa CC i certyfikat UL CAP2900-1 za najwyższej klasy zabezpieczenia. Uniemożliwia instalowanie nieautoryzowanych aplikacji, włamania oraz wycieku danych osobowych. Użytkownik otrzymuje przeglądarkę internetową oraz szereg aplikacji, w tym Netflix oraz YouTube. Do komunikacji z internetem używana jest dwuzakresowa karta Wi-fi, jednak czasem potrafi na moment przerwać działanie. Telewizor można sparować z urządzeniami dzięki wbudowanemu transmiterowi Bluetooth.

Podsumowanie

LG 49UJ6517 4K to dobry model, niepozbawiony jednak dwóch drobnych wad. Nie są one jednak na tyle duże, aby nie rozważyć jego zakupu.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: