LG 55EG9A7

Zalety:

  • Wyświetlacz OLED
  • Jakość obrazu Full HD
  • Pixel Dimming
  • Wyszukiwanie głosowe

Wady:

  • Brak wejścia słuchawkowego
  • Nieprzemyślane menu
  • HDMI 1.4

LG 55EG9A7 to 55-calowy OLED. Czy warto rozważyć jego zakup?

Telewizor LG - obraz i dźwięk

LG 55EG9A7 to telewizor OLED o przekątnej ekranu 55", na którym pokazuje obraz w jakości Full HD (1920x1080 pikseli). Główną technologią poprawy obrazu jest Pixel Dimming - technologia właściwa tylko panelom OLED, a pozwalająca na uzyskanie niespotykanego dotąd poziomu czerni przy ciemnych scenach oraz wyjątkowo żywych kolorów, ponieważ każdy piksel jest źródłem światła i może być niezależnie włączany/wyłączany. I rzeczywiście - obrazowi trudno cokolwiek zarzucić, a choć nie jest to 4K, obraz jest ostry i czysty jak trzeba, co również zasługą takich rozwiązań, jak ULTRA Luminance, Perfect Color, Perfect Black, Billion Rich Colors, Resolution Upscaler. A wiele trybów wyświetlania obrazu umożliwia dopasowanie optymalnie pasującego do oglądanych audycji. Jeśli chodzi o dźwięk, używane są dwa głośniki o mocy łącznej 20W i tu również nie można mieć żadnych zastrzeżeń. Jedyny minus warto odnotowania, to brak wejścia słuchawkowego.

LG 55EG9A7 - funkcje i komunikacja

Telewizor LG to Smart TV, a więc jak łatwo zgadnąć - umożliwia komunikację Wi-fi. Aczkolwiek zastosowano tu Wi-fi 802.11n, co jest nieco przestarzałym rozwiązaniem. Urządzenie działa pod kontrolą systemu webOS 2.0. Daje to dostęp do szeregu popularnych aplikacji, jak Netflix, HBO GO, ShowMAX, YouTube, obsługuje także Miracast - funkcję umożliwiającą wyświetlanie na ekranie telewizora obrazu ze smartfona. Można także podłączać urządzenia kablowo poprzez trzy wejścia HDMI (przestarzałe 1.4) oraz tyle samo USB. Niestety, menu zostało stworzone w dość nieprzemyślany sposób i jest niewygodne w obsłudze. Na plus należy zaliczyć pilota, który obsługuje wyszukiwanie głosowe, jednak nie wspiera języka polskiego i rozumie komendy tylko po angielsku.

LG 55EG9A7 można zawiesić na ścianie dzięki VESA 300x200, jednak biorąc pod uwagę, że waga urządzenia to 16,7 kg, dobrze upewnić się, że będzie osadzony naprawdę porządnie.

Podsumowując: telewizor LG 55EG9A7 to porządna inwestycja dla osób, które cenią sobie naprawdę dobry obraz.