LG 55EG9A7

LG 55EG9A7 to 55-calowy OLED. Czy warto rozważyć jego zakup?

Zalety:

  • Wyświetlacz OLED
  • Jakość obrazu Full HD
  • Pixel Dimming
  • Wyszukiwanie głosowe

Wady:

  • Brak wejścia słuchawkowego
  • Nieprzemyślane menu
  • HDMI 1.4

Telewizor LG - obraz i dźwięk

LG 55EG9A7 to telewizor OLED o przekątnej ekranu 55", na którym pokazuje obraz w jakości Full HD (1920x1080 pikseli). Główną technologią poprawy obrazu jest Pixel Dimming - technologia właściwa tylko panelom OLED, a pozwalająca na uzyskanie niespotykanego dotąd poziomu czerni przy ciemnych scenach oraz wyjątkowo żywych kolorów, ponieważ każdy piksel jest źródłem światła i może być niezależnie włączany/wyłączany. I rzeczywiście - obrazowi trudno cokolwiek zarzucić, a choć nie jest to 4K, obraz jest ostry i czysty jak trzeba, co również zasługą takich rozwiązań, jak ULTRA Luminance, Perfect Color, Perfect Black, Billion Rich Colors, Resolution Upscaler. A wiele trybów wyświetlania obrazu umożliwia dopasowanie optymalnie pasującego do oglądanych audycji. Jeśli chodzi o dźwięk, używane są dwa głośniki o mocy łącznej 20W i tu również nie można mieć żadnych zastrzeżeń. Jedyny minus warto odnotowania, to brak wejścia słuchawkowego.

LG 55EG9A7 - funkcje i komunikacja

Telewizor LG to Smart TV, a więc jak łatwo zgadnąć - umożliwia komunikację Wi-fi. Aczkolwiek zastosowano tu Wi-fi 802.11n, co jest nieco przestarzałym rozwiązaniem. Urządzenie działa pod kontrolą systemu webOS 2.0. Daje to dostęp do szeregu popularnych aplikacji, jak Netflix, HBO GO, ShowMAX, YouTube, obsługuje także Miracast - funkcję umożliwiającą wyświetlanie na ekranie telewizora obrazu ze smartfona. Można także podłączać urządzenia kablowo poprzez trzy wejścia HDMI (przestarzałe 1.4) oraz tyle samo USB. Niestety, menu zostało stworzone w dość nieprzemyślany sposób i jest niewygodne w obsłudze. Na plus należy zaliczyć pilota, który obsługuje wyszukiwanie głosowe, jednak nie wspiera języka polskiego i rozumie komendy tylko po angielsku.

Zobacz również:

  • Uniwersalny monitor LG SMART 32SQ780S to maksymalny komfort pracy i rozrywki

LG 55EG9A7 można zawiesić na ścianie dzięki VESA 300x200, jednak biorąc pod uwagę, że waga urządzenia to 16,7 kg, dobrze upewnić się, że będzie osadzony naprawdę porządnie.

Podsumowując: telewizor LG 55EG9A7 to porządna inwestycja dla osób, które cenią sobie naprawdę dobry obraz.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: