LG BD300

Szybko działający odtwarzacz Blu-ray, oferowany w atrakcyjnej cenie, obsługujący sprawnie DivX-y.

Odtwarzacz Blu-ray LG trzeciej generacji, uruchamia się szybko - po 20 sekundach od włączenia gotowy jest do pracy. BD300 ma dopracowane funkcjonalnie i czytelne menu ekranowe, pozwalające na łatwe korzystanie z urządzenia.

Nowy model zgodny jest ze standardem BD 2.0, co oznacza, że potrafi nie tylko obsługiwać płyty Blu-ray z Bonus View (w trakcie odtwarzania filmu istnieje możliwość oglądania w wydzielonym na ekranie oknie zapisanych na krążku materiałów dodatkowych), lecz także oferujące funkcje BD Live (dodatkowe materiały pobierane są za pomocą złącza Ethernet z Internetu).

Odtwarzacz nie został wyposażony w wielokanałowe wyjście analogowe audio. Nie ma też kompletu dekoderów HD - jednak dźwięk zapisany w dowolnym formacie (z DTS HD Master Audio włącznie) dostępny jest na umieszczonym na tylnej ściance obudowy złączu HDMI.

Zaletą urządzenia jest to, że potrafi on także sprawnie odtwarzać (również z podłączonych do gniazda USB 2.0 przenośnych dysków) pliki audio (MP3, WMA), zdjęcia cyfrowe (JPEG) oraz DivX-y z polskimi napisami w .txt (pliki z napisami nie muszą mieć takiej samej nazwy co z filmem, ale muszą być zapisane w tym samym katalogu). Napisy prezentowane są na ekranie dużą i wyraźną czcionką.

Sekcja wideo odtwarzacza została dobrze wyposażona. Nawet przeskalowany obraz, przy odtwarzaniu DivX-ów, jest ostry i kontrastowy. Generowane przez urządzenie kolory są bardzo naturalne i dobrze zbalansowane, ale stosunkowo mało nasycone.