LG External HDD XD3 (320 GB)

Zalety:

  • Mocna obudowa
  • Ładna stylistyka
  • Dodatkowe oprogramowanie

Wady:

  • Przeciętna wydajność

Ładnie zaprojektowany i wykonany zewnętrzny dysk z 2,5 calowym nośnikiem. Wyposażony jest w interfejs USB 2.0 z którego jest zasilany. Dołączone oprogramowanie pozwala na zabezpieczenie przechowywanych danych poprzez wydzielenie strefy prywatnej chronionej hasłem i publicznej.

External HDD XD3 wykonana jest z aluminium, co sprawia że obudowa jest sztywna i dobrze chroni dysk przed uszkodzeniami mechanicznymi. Wyposażona jest w interfejs USB, oraz diodę, niestety producent nie dołącza do niej żadnego pokrowca. Szkoda, bo obudowa pozbawiona jest też gumowych nóżek, które tłumią drgania, łatwo ją też porysować. Trudno w niej będzie również wymienić dysk, bo nie rozkręca się, a dostanie się do dysku wymaga podważenia aluminiowej części obudowy.

Do urządzenia dołączany jest kabel USB, oraz płytka CD, na której umieszczono dodatkowe oprogramowanie do wykonywania kopii zapasowej plików - PCCloneEX Lite, oraz zabezpieczenia przechowywanych danych - SecureDriveEX2. Do dyspozycji mamy tylko interfejs USB co odbija się na wydajności urządzenia, które jest ograniczone niską przepustowością tej magistrali. Średnia prędkość zapisu małych plików wynosi 16,8 MB/s, średniej wielkości plików (MP3) - 19,9 MB/s a największych (filmów DivX) 28,8 MB/s, to osiągi niemal identyczne z pozostałymi nośnikami wykorzystującymi interfejs USB.