LG Flatron DM2780D

LG Flatron DM2780D wyposażony jest w dużą matrycę 27 calową, która pozwala na wyświetlanie obrazu 3D. To nie wszystko, bo producent dodał tez do tego monitora tuner DVB-T. To monitor, który bez problemu możesz kupić w zastępstwie telewizora.

Obudowa

LG Flatron DM2780D nie wyróżnia się tak stylową obudową jak Samsung SyncMaster T27B750. Obudowaj est za to mocna isztywna. Podstawka nie jest duża, ale dobrze stabilizuje monitor na blacie biurka.

Wyposażony jest w pokaźny zestaw gniazd, w tym dwa HDMI, VGA, kompozytowe, antenowe i cyfrowy tuner telewizyjny DVB-T. Naszym zdaniem zabrakło istotnego interfejsu, czyli DVI, popularnego w komputerach stacjonarnych (można wykorzystać przejściówki HDMI-DVI).

Sterowanie

LG Flatron DM2780D to jeden z nielicznych monitorów, który ma spolszczone menu. Druga cecha, na którą zwróciliśmy uwagę, to szerokie możliwości dostosowania obrazu. Użytkownik może zmienić natężenie podświetlenia matrycy, kontrast, jasność, ostrość poziomą i pionową. Oprócz tego producent zapewnił zaawansowany system regulacji barw składowych (2- lub 10-punktowy), który umożliwia bardzo dokładną kalibrację.

Jakość obrazu

LG Flatron DM2350D korzysta z matrycy TN o średniej wielkości (23-calowa przekątna), która pracuje w naturalnej rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli. Po przywróceniu ustawień producenta ekran oferuje prawie idealną do pracy jasność 155 cd/m2, temperaturę barwową (6577 K) i wysoki kontrast 794:1. Współczynnik deltaE jest nieco za wysoki, ale dzięki zaawansowanym możliwościom regulacji poszczególnych kolorów obniżyliśmy go do 4 pkt (im mniejsza wartość, tym mniejsze odchylenie od próbki wzorcowej). Monitor jest szybki (5 ms) i ma całkiem szerokie kąty widzenia (176 / 170 stopni).

Jakość efektu 3D jest niezła - co prawda, nie robi on takiego wrażenia, jak w Samsungu SyncMasterze S27A950D (aktywne 3D), ale w porównaniu do innych monitorów z pasywnym 3D wypada bardzo dobrze. Dołączane okulary są lekkie i wygodne. To świetny monitor do oglądania filmów i telewizji.

LG Flatron DM2780D

LG Flatron DM2780D - jasność

LG Flatron DM2780D

LG Flatron DM2780D - kontrast (x:1)

LG Flatron DM2780D

LG Flatron DM2780D - równomierność podświetlenia

Wnioski

LG Flatron DM2350D to uniwersalny monitor, który bez problemów zastąpi ci telewizor. Matryca TN, nastawiona jest co prawda na szybki czas reakcji a nie jakość obrazu, ale i tak wypadła dobrze. Oczywiście monitor wymaga kalibracji, którą możemy przeprowadzić bardzo dokładnie dzięki 10-stopniowemu systemowi regulacji kolorów. Pod względem możliwości to jeden z najlepszych monitorów 27 calowych.

Zobacz inne testy monitorów