LG OLED55B

Zalety:

  • jakość obrazu 4K
  • świetny dźwięk
  • połączenie Wi-fi
  • funkcje Smart TV

Wady:

  • niejednolita jakość przy szybkiej akcji

LG OLED55B to telewizor 4K. Co ma do zaoferowania użytkownikom?

LG OLED55B - obraz i dźwięk

LG OLED55B to telewizor 55" z jakością obrazu 4K Cinema HDR i wzornictwie, które ma przypominać ekran kinowy. Obraz w rozdzielczości 3840x2160 pikseli sprawdza się w większości programów i audycji TV oraz filmach, jednak przy bardziej dynamicznych akcjach, np. mecz piłki nożnej czy konsolowa gra akcji, odnosił się wrażenie niejednolitości obrazów - jakby w niektórych miejscach było 4K, a w innych - Full HD. Daje to dziwne wrażenie, jednak nie jest sytuacją częstą. Przy bardziej spokojnym obrazie możemy cieszyć się bardzo głęboką czernią, świetnym odwzorowaniem barw (w czym zasługa m.in. technologii Advanced HDR by Technicolor, a także HDR10 Pro) oraz świetnym kontrastem. Ten telewizor LG OLED dysponuje dźwiękiem o mocy 40W (Woofer : 20W) - świetnie brzmią basy, a także inne tony, dzięki czemu dobrze sprawdza się zarówno przy muzyce, jak i grach, filmach czy programach publicystycznych.

LG OLED55B - komunikacja i funkcje

LG OLED55B to SmartTV - oprócz modułu Wi-Fi znajdziemy w nim cztery wejścia HDMI, dwa porty USB i wejscie Ethernet. Dzięki temu można podłączyć jednocześnie wszystkie urządzenia, jak konsola, dekoder czy odtwarzacz DVD. Telewizor działa pod kontrolą systemu webOS, umożliwiając wyświetlanie na ekranie obrazu ze smartfona, sterowanie głosowe, dostęp do aplikacji sieciowych, Netflixa, YouTube i innych. Nie brak również wbudowanej przeglądarki. Mówiąc krócej - LG OLED55B oferuje użytkownikom wszystko, czego potrzeba. Nie brak również opcji nagrywania na USB, ani odtwarzania multimediów z pamięci przenośnych.

Podsumowując: choć LG OLED55B swoje kosztuje, płaci się za naprawdę wysokiej jakości obraz i dźwięk, co przekłada na wysoki komfort oglądania, grania oraz cieszenia z multimediów. Dobry zakup na długi czas!