LG OLED55B8SLC

Starsza konstrukcja oferuje świetną jakość w niższej cenie.

LG OLED55B8SLC to kolejny starszy model w naszym rankingu. OLED55B8SLC pochodzi z linii na 2018 rok. Względem tańszego LG OLED55B7V model ten posiada już wsparcie dla Asystenta Google. To jeden z najtańszych telewizorów z serii LG OLED TV ThinQ. W środku obudowy umieszczono procesor a7 drugiej generacji, który wspomagany jest technologią AI. Pomaga ona dostarczyć użytkownikowi obraz jak najlepszej jakości. Urządzenie posiada wsparcie dla technologi Dolby Vision i jest kompatybilne z większością standardów HDR. Za jakość dźwięku odpowiadają głośniki z Dolby Atmos.

LG OLED55B8SLC

Ciekawostką, która powinna spodobać się większości użytkowników to tryb galerii. Dzięki niemu telewizor zamienia się w ramkę, która wyświetla obrazy słynnych miejsc z całego świata. Dane dostarczane są przez znany portal tripadvisor.

Telewizor posiada wbudowane głośniki o mocy 2 x 10 W. System operacyjny to autorskie rozwiązanie LG - webOS. W tym przypadku jest to nowsza wersja oprogramowania, która posiada wsparcie dla asystentów głosowych Amazon Alexa oraz Asystenta Google. Telewizor posiada obsługę WiDi, Wi-Fi Direct oraz Wi-Fi Miracast.

Design urządzenia jest niemalże identyczny, jak w modelach z 2017 roku. Konstrukcja charakteryzuje się niewielkimi ramkami otaczającymi ekran oraz długą srebrną podstawą.