LG OLED55C8PLA

Propozycja od LG wyróżnia się szybkim procesorem i obecnością sztucznej inteligencji.

LG OLED55C8PLA to przedstawiciel telewizorów OLED koreańskiego producenta na 2018 rok. Na pokładzie znalazło się miejsce dla sztucznej inteligencji, wydajnego procesora a9 oraz Dolby Atmos.

LG OLED55C8PLA

Procesor Alpha 9 umożliwia wykorzystanie sztucznej inteligencji w celu sterowania telewizorem. Od teraz pilot jest już całkowicie zbędny. Urządzenie rozpoznaje polskie komendy głosowe i oferuje dostęp do szerokiego wachlarza funkcji aktywowanych głosowo.

Wbudowany czterordzeniowy chip odpowiada również za przetwarzanie obrazu. Telewizor kompatybilny jest z większością nowoczesnych formatów i standardów takich, jak HDR 10 Pro, HLG Pro, Dolby Vision czy Advanced HDR by Technicolor.

Za reprodukcję dźwięku odpowiadają wbudowane głośniki kompatybilne z Dolby Atmos. Zapewniają one wirtualny 360 stopniowy dźwięk, który otacza widzów.

Oprogramowanie to dobrze znany użytkownikom LG webOS. To autorska platforma, która słynie z mocnych zabezpieczeń potwierdzonych certyfikatami CC i UL CAP2900-1. Na pilocie dołączanym do LG OLED55C8PLA znalazło się miejsce dla dedykowanego przycisku służącego do uruchamiania aplikacji klienckiej Netflix'a. W pudełku podobnie, jak w innych telewizorach do LG możemy liczyć na pilot Magic Remote.