LG OLED65B7V

LG OLED65B7V

W skrócie:

Telewizor 65 cali z oferty LG.

Zalety:

  • Bardzo dobre pokrycie palety DCI
  • Jasność
  • Kontrast

Wady:

  • Przeciętne wyposażenie

Telewizor 65 cali z oferty LG.

Telewizor LG OLED65B7V zajął ostatnie miejsce w naszym teście najlepszych telewizorów na mistrzostwa świata 2018 w piłkę nożną. Niestety, koreański producent jako jedyny nie dostarczył nam tegorocznego modelu telewizora. Model OLED65B7V to wprawdzie udana konstrukcja, dostępna w niezwykle atrakcyjnej cenie, jednak jak pokazują testy, rok od premiery to długi czas na tym rynku.

Uwagę zwraca zaledwie przeciętne wyposażenie LG OLED65B7V. Telewizor nie otrzymał czujnika światła ani autorskich rozwiązań technologicznych (nie licząc oczywiście matrycy). Zastosowany system to dedykowany WebOS. Oprogramowanie zapewnia niezłą płynność i raczej łatwą obsługę. Lista dostępnych aplikacji jest jednak krótsza niż w systemach Android TV czy Tizen. Dostępność samych ustawień jest dobra, ale wydaje się nieco krótsza niż w przypadku modeli z Androidem.

System jest obsługiwany w nietypowy sposób. Na ekranie można przywołać kursor podążający za ruchami pilota umieszczonego w dłoni. Przez 90% czasu spędzanego przed telewizorem jest to wygodne rozwiązanie. Jednak pozostałe 10% to chwile, w których wolelibyśmy nie machać ręką, aby dostać się do niektórych opcji. Konkurenci porzucili to rozwiązanie jakiś czas temu. Sam pilot ma klasyczną konstrukcję z przyciskami funkcyjnymi i numerycznymi i można się nim posługiwać także w klasyczny sposób.

Współpraca telewizora LG OLED65B7V z konsolą Playstation 4 Pro przebiega bez zarzutów, natomiast wyświetlanie obrazu z komputera jest możliwe za pośrednictwem technologii Miracast. Możliwości z zakresu odtwarzania dźwięku wzbudzają mieszane uczucia. Pozytywnie zaskakuje wsparcie dla Dolby Atmos, ale zastosowane głośniki mają najniższą moc (40 W) spośród testowanych konstrukcji. Na plus można zaliczyć smukłą obudowę, która w najcieńszych miejscach ma ledwie kilka milimetrów. Uwagę zwraca również oznaczenie klasy energetycznej A, niezwykle rzadko spotykane w tak zaawansowanych telewizorach. Wyróżnikiem modelu jest także wsparcie dla treści HDR w standardzie Dolby Vision.

Jak przystało na głównego producenta matryc LG może pochwalić się niemal wzorowym pokryciem palety DCI (98,6%) i zadowalającym rozkładem jasności z maksymalnym odchyleniem na poziomie 9%. Nieco rozczarowuje parametr DeltaE, przekraczający wartość 4, szczególnie, że kalibracja potwierdza niezłe możliwości matrycy w kwestii odwzorowania kolorów. Telewizor LG OLED65B7V może pochwalić się również największą jasnością oraz oczywiście – kontrastem dążącym do nieskończoności.