LG OLED65C8

Zalety:

  • jakość obrazu 4K
  • funkcje SmartTV
  • łączność Wi-fi
  • świetny dźwięk

Wady:

  • pilot bez klawiatury alfanumerycznej

LG OLED65C8 to 65-calowy model z obrazem w jakości 4K. Czy warto go kupić?

LG OLED65C8 - obraz i dźwięk

LG OLED65C8 to SmartTV, oferujący obraz określony przez producenta jako 4K Cinema HDR. Korzysta z inteligentnego procesora α9 (Alpha9), który został opracowany specjalnie dla potrzeb LG OLED AI TV, aby zapewnić czystość, intensywność kolorów i więcej głębi w każdym wyświetlonym obrazie. I nie zawodzi - jakość obrazu pokazywanego w rozdzielczości 3840x2160 pikseli jest wręcz krystaliczna i można poczuć się jak w kinie. Oczywiście procesor korzysta ze wspomagania odpowiednich technologii optymalizacji obrazu (jak Hybrid Log-Gamma), dzięki czemu telewizor sprawdza się przy różnego rodzaju treściach. Głośniki mają moc 40W (Woofer : 20W), dzięki czemu tworzy się szeroka scena, dobrze słychać basy, a zastosowanie technologii Dolby ATMOS nadaje jej przestrzenności. Pod tym względem nie można mieć LG wiele do zarzucenia, ale jeśli dokupi się zewnętrzne głośniki lub soundbar, efekt powinien być jeszcze lepszy!

LG OLED65C8 - komunikacja i funkcje

LG OLED65C8 działa pod kontrolą systemu webOS, umożliwiając wyświetlanie na ekranie obrazu ze smartfona, sterowanie głosowe, dostęp do aplikacji sieciowych, Netflixa, YouTube i innych. Nie brak również wbudowanej przeglądarki. Co istotne, wbudowany w system menedżer zabezpieczeń otrzymał prestiżowy międzynarodowy certyfikat bezpieczeństwa CC i certyfikat UL CAP2900-1 za najwyższej klasy zabezpieczenia. Uniemożliwia instalowanie nieautoryzowanych aplikacji, włamania oraz wycieku danych osobowych. Jednak pilot nie ma klawiatury alfanumerycznej, co sprawia, że wyszukiwanie treści jest niewygodne. Ale to jedyna wada. Telewizor LG OLED65C8 wyposażono w moduł Wi-Fi, cztery wejścia HDMI, dwa porty USB oraz wejście Ethernet.

Podsumowując: LG OLED65C8 to dobry zakup dla każdego, kto chce mieć w domu własne kino. Doskonała jakość obrazu, świetny dźwięk i funkcje Smart TV sprawiają, że nie sposób wręcz nie polecić tego modelu.