LG Spirit - tani smartfon LG

Zalety:

  • Snapdragon 410
  • Modem LTE

Wady:

  • Brak czujnika oświetlenia

LG Spirit wyposażony jest w 5 calowy ekran pracujący w rozdzielczości 1280 x 720 pikseli.

LG Spirit wyposażony jest w 5 calowy ekran pracujący w rozdzielczości 1280 x 720 pikseli. Niestety smartfon nie ma wbudowanego czujnika oświetlenia, ma też tendencję do samoczynnego zwiększania do maksimum jasności ekranu po restarcie systemu.

Sprawia wrażenie nieco tandetnego, ale jest sztywny i starannie wykonany. Dzięki łukowato wygiętej tylnej pokrywie dobrze leży w dłoni. Tylną klapkę obudowy można zdjąć i wyciągnąć akumulator. Akumulator nie jest zbyt duży (2100 mAh), ale w testach wypadł dobrze pozwalając na odtwarzanie filmu przez ponad osiem godzin. Obok akumulatora zamontowano gniazda microSD i micro – SIM.

Za wydajność smartfona odpowiedzialny jest popularny Snapdragon 410, dzięki niemu LG Spirit działa szybko, choć sporadycznie zdarzają mu się przycięcia. Te same problemy ma jednak większość tanich smartfonów.

Aparat fotograficzny domyślnie robi zdjęcia o panoramicznych proporcjach w rozdzielczości 3264 x 1840 pikseli (6 MP). Ma też możliwość robienia zdjęć w wyższej rozdzielczości 3264 x 2448 pikseli (8MP). Jakość zdjęć jest przeciętna, w słabszym oświetleniu często brakuje im ostrości.