LG Swift 3D

Ranking: Najlepsze smartfony do gier 2011

LG Swift 3D jest obecnie najpopularniejszym smartfonem 3D dostępnym na polskim rynku. Wszystko to dzięki cenie, która na wolnym rynku wynosi 1400 zł oraz solidnym komponentom, na które składają się ekran o przekątnej 4,3", aparat z matrycą o rozdzielczości 5MP oraz autostereoskopowy ekran dający możliwość uzyskania efektu 3D bez zakładania dodatkowych okularów.

Specyfikacja

Kilknij tutaj, by zapoznać się z pełną specyfikacją.

LG Swift 3D

Obudowa

LG Swift 3D pod tym względem wypada bardzo dobrze. Nie mamy żadnych zastrzeżeń do ekranu pokrytego wytrzymałem tworzywem Gorilla Glass oraz odpowiednio spasowanej obudowy. Oprócz tego producent zdecydował się na pokrycie tylnej obudowy LG Swift 3D warstwą gumy. Zabieg ten sprawił, że telefon pewnie leży w dłoni i nie będzie w stanie się z niej wyślizgnąć tak łatwo jak w przypadku telefonu wyposażonego w gładką, plastikową obudowę. Wspomniana gumowa klapka charakteryzuje się tym, iż bardzo łatwo się ją zdejmuje, na co na pewno zwrócą uwagę osoby często zmieniające baterię lub kartę SIM.

Zobacz również:

  • Zniżki do 2000 złotych - oto Tanie Kupowanie
LG Swift 3D

Ekran

LG zastosowało w swoim Swift 3D wyświetlacz Super LCD o przekątnej 4,3" i rozdzielczości 480x800. Mamy do czynienia z panelem pojemnościowym, dzięki czemu jego obsługa powinna być bardzo wygodna. Jego duży rozmiar musimy jednak uznać za wadę. Co prawda nadaje się on do bardzo wygodnego przeglądania internetu czy grania, jednak większość osób nie będzie w stanie go obsłużyć za pomocą jednej dłoni. Autor tego tekstu ma całkiem duże dłonie, jednak nie potrafił dosięgnąć kciukiem niektórych partii ekranu. Naszym zdaniem optymalna przekątna ekranu wynosi 4".

LG Swift 3D

Ekran użyty do produkcji LG Swift 3D potrafi wyświetlić aż 16 milionów barw, co docenią przede wszystkim osoby używające wcześniej tańszych smartfonów, wyposażonych w gorsze ekrany. Musimy jednak przyznać, że sprawuje się on sporo gorzej od Super AMOLEDa zastosowanego m.in. w Galaxy S2.

Telefon nie spisuje się podczas używania go w świetle słonecznym. Wskutek zbyt małej jasności ekranu na wyświetlaczu telefonu zobaczymy co najwyżej własne odbicie.

Interfejs

System zainstalowany na LG Swift 3D to Android 2.2.2 Froyo wyposażony w dodatkową nakładkę LG Optimus UI. Interfejs urządzenia jest wygodny, obsługuje się go łatwo, nie mamy zatem tutaj większych zastrzeżeń.

LG Swift 3D daje nam do dyspozycji 7 pulpitów ekranowych, na których znajdują się widżety. Są one ładne i użyteczne, a wśród nich znajdziemy między innymi zegar ekranowy , aplikację Facebook oraz prognozę pogody.

Multimedia i GPS

Pod względem funkcji multimedialnych LG Swift 3D wypada bardzo dobrze. Nagrywa całkiem ładne filmy, robi ładne zdjęcia i mogą się one równać z tymi nagranymi średniej klasy kompaktem. Oto kilka przykładowych zdjęć zrobionych za pomocą telefonu:

LG Swift 3D
LG Swift 3D

Dobrze zaprezentował się też GPS, który ze względu na fabrycznie zainstalowane Mapy Google jest darmowy. Co więcej, bezpłatny GPS od Google działa dobrze, nie mieliśmy z nim jakichkolwiek problemów. Pokazywał dobre trasy, nie zawieszał się, zaś polski lektor mówił wyjątkowo wyraźnie. Co więcej, Google Maps pozwalają nam podać nazwę wyszukiwanego przez nas punktu za pomocą głosu. Funkcja ta działa bardzo dobrze, lecz warto pamiętać, że podczas jej używania należy posługiwać się językiem polskim. O ile "McDonald’s" Google odczytał bardzo dobrze, to KFC wyszukiwał jako "kejefsi". Pomogło tu użycie zwrotu "Ka eF Ce", tak samo podczas wyszukiwania restauracji Sphinx powinno się podać ją jako "sphinks".

3D

Sztandarowa funkcja LG Swift 3D to możliwość robienia zdjęć i kręcenia filmów 3D. Funkcjonalność ta wypada dobrze, a filmy i zdjęcia robione za pomocą technologii 3D są po prostu ładne. Wyglądają jednak gorzej od zdjęć dwuwymiarowych i wynika to między innymi z faktu, iż zdjęcia 2D są zapisywane w rozdzielczości 5MPx, a trójwymiarowe w rozdzielczości 2MP. Warto tu wspomnieć, że efekt 3D jest bardzo łatwo dostrzegalny, tylko jeżeli fotografujemy/kamerujemy obiektz bliska. Zdjęcie w 3D kubka stojącego na blacie wygląda zatem całkiem miło, zaś fotografia całego pokoju nie da nam upragnionego efektu głębi.

Mimo wszystko traktujemy to jako dodatek, który przyda się małemu procentowi użytkowników. Uważamy, że 3D to nisza, która raczej nie podbije serc użytkowników, ponieważ wiele osób nie może oglądać obrazów w trójwymiarze, chociażby ze względu na zawroty głowy.

Funkcjonalność 3D to nie tylko filmy i zdjęcia, ale także możliwość grania oraz użycia bardzo ciekawego interfejsu. LG pamiętało o tym, więc na Swift 3D znajdziemy najnowsze i najbardziej zaawansowane trójwymiarowe gry takie jak Asphalt 6 czy NOVA. Nie zabrakło tu nawet samouczka mówiącego nam, w jaki sposób powinniśmy korzystać z funkcji 3D, by w pełni ją wykorzystać. Co więcej, LG wszystko co ma cokolwiek wspólnego z trójwymiarem umieściła w specjalnym katalogu o nazwie Przestrzeń 3D, który możemy przeglądać w sposób klasyczny, lub przy użyciu efektu głębi.

Czas na kilka słów dotyczących ekranu 3D. Uzyskany za pomocą niego efekt ze względu na brak konieczności zakładania okularów jest po prostu świetny, jednak efektem tego jest słabe odświeżanie, które wpływa na łzawienie oczu pojawiające się po około 15 minutach od rozpoczęcia użytkowania.

Testy wydajności

LG Swift 3D
LG Swift 3D

LG Swift 3D został wyposażony w dwurdzeniowy procesor Cortex-A9 o zegarze 1GHz, tylko 512MB pamięci RAM, aż 8GB wbudowanej pamięci rozszerzalnej za pomocą kart microSD oraz baterię o pojemności 1500mAh. Niepokoiła nas mała ilość pamięci RAM, jednak okazało się, że mimo to smartfon całkiem dobrze radzi sobie w testach.

Jeśli chcesz zobaczyć wyniki wszystkich wykonanych przez nas testów, kliknij tutaj.

Testy baterii

LG Swift 3D

Nieciekawie LG Swift 3D radzi sobie pod względem baterii. Podczas intensywnego surfowania/grania/rozmawiania rozładuje się on nam dosłownie w kilka godzin i nie wytrzyma nawet jednego dnia. Jest to jednak obecnie standard wśród smartfonów.

Wnioski

LG Swift 3D to bardzo dobrze wykonany smartfon, który bardzo się nam spodobał. Jak na swoją cenę oferuje bardzo dobrą wydajność i możliwości. Został bardzo dobrze wykonany, ma podzespoły pozwalające na uruchomienie wszystkich nowych gier, a do tego został wyposażony w ekran i kamerkę 3D, a tym pochwalić się mogą tylko nieliczne smartfony.

Kliknij tutaj, by sprawdzić aktualną cenę tego telefonu.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: