LG Swift Tab V900

LG Swift Pad V900 to dosyć nietypowy tablet, bo jako jeden z nielicznych wykorzystuje matrycę o przekątnej 8,9 cali do tego ma możliwość nagrywania obrazów czy zdjęć w 3D. Niestety ich nie odtwarza, za to dzięki interfejsowi HDMI możemy go podłączyć do telewizora 3D. Czyli takie trochę pomieszanie z poplątaniem.

LG Swift Tab V900 to nietypowy tablet

Każda z wiodących firm stara się mieć w swojej ofercie tablet, podobnie jest z LG, które oferuje swój najnowszy produkt Swift Tab V900. To dość nietypowy tablet, który posiada aż trzy kamery, dwie z tyłu i jedną z przodu. Dwie kamery umieszczane z tyłu obudowy mają za zadanie rejestrować obraz 3D (zarówno zdjęcia jak i filmy). Ekran niestety nie ma możliwości wyświetlania obrazu w 3D więc to takie połowiczne rozwiązanie, które sprawdza się gdy np., posiadamy monitor lub telewizor 3D, na którym będziemy mogli oglądać zarejestrowane materiały. To pierwszy tablet z taką funkcjonalnością. Nietypowy jest też jego ekran, który oferuje przekątną 8,9 cali, czyli taka pośrednia wielkość między 7 calowymi tabletami a 10,1 calowymi. O tym jak działa napiszemy poniżej.

LG Swift Tab V900 oferuje też nietypowe wyposażenie bo producent zadbał np. o to żebyśmy mogli podłączyć tablet do telewizora dostarczając odpowiedni kabel HDMI, bardzo przydatny jest też kabel będący przejściówką z małego USB do standardowego gniazda USB. Dzięki niemu i najnowszemu systemowi Google (Android 3.1 ma obsługę Hosta USB) możemy do tabletu podłączyć klawiaturę czy inny kontroler USB. Takich kabli nie znajdziecie w innych tabletach a są one bardzo przydatne.

Nietypowy ekran w praktyce

LG Swift Pad V900 tuż po uruchomieniu (32 sekundy) cieszy oko, nie tylko ładnym i kontrastowym obrazem, ale też szerokimi kątami widzenia i dużą szczegółowością wyświetlanego obrazu. Pod względem jakości generowanego obrazu nie ustępuje on najlepszym tabletom jak Samsung Galaxy Tab 10.1 czy iPad 2. Oceniliśmy go na 10/10 pkt.

Wydajna platforma

LG Swift Pad V900 podobnie jak większość z obecnie sprzedawanych tabletów, wykorzystuje platformę NVIDII Tegra 2 z dwurdzeniowym procesorem ARM o prędkości 1 GHz i ośmiordzeniowym układem graficznym. To według nas jedna z najlepszych platform jakie obecnie są używane w tabletach bo oferuje dobry współczynnik wydajności do poboru prądu a przy tym ma spore możliwości jak chociażby dwie kamery (2 i 5 MP), gniazdo HDMI, USB czy sprzętowe wsparcie dla odtwarzania materiałów multimedialnych wysokiej rozdzielczości.

Android 3.1

LG Swift Pad V900 potrafi wykorzystać możliwości nowego Androida 3.1, dzięki dołączanej przejściówce USB możemy bez problemów podłączyć do tabletu klawiaturę przewodową czy bezprzewodową. Sam system jest też opracowany z większym naciskiem na działanie w tabletach. Przeglądarka pracująca na kartach jest bardzo wygodna a w pełni spolszczony interfejs jest bardzo intuicyjny w obsłudze. Tuż po uruchomieniu mamy dostęp do pięciu wirtualnych pulpitów, na których możemy umieszczać swoje skróty, widgety. Standardowo na pulpicie znajdziemy ikonki do uruchamiania przeglądarki internetowej, YouTube, Mapy Googla, odtwarzacza muzycznego, Marketu i do ustawień tabletu. Pozostałe pulpity są czyste. Do ciekawych opcji, z których warto skorzystać z pewnością należy zaliczyć funkcję rozpoznawania polskiej mowy, która potrafi "odczytać" całe zdania a nie tylko pojedyncze wyrazy.

Czas pracy na baterii

LG Swift Pad V900 na baterii potrafi działać nawet kilkanaście godzin o ile wyłączymy bezprzewodowe interfejsy. Z uruchomionym Wi-Fi, podczas przeglądani stron batria powinna wystarczyć na ok. 8-9 godzin. To dobry wynik, ale i bateria w którą wyposażony jest tablet oferuje całkiem spora pojemności 6400 mAH. Jedynie Samsung Galaxy Tab 10.1 oferuje pojemniejszy akumulator (7000 mAH).

Wnioski

LG Swift Pad V900 zaskakuje mnogością funkcji i bardzo dobrej jakości ekranem. To porządny tablet, który z powodzenie może konkurować z najlepszymi urządzeniami, co istotne pod względem możliwości i wyposażenia znacznie je wyprzedza. Warto go wziąć pod uwagę, szczególnie gdy mamy już w domu monitor lub telewizor 3D. Taki tandem sprawi nam sporo radości.

Zobacz inne testy tabletów


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: