LG X110

Skoro praktycznie każdy producent laptopów ma dziś w swej ofercie netbooki, LG nie mógł zostać w tyle. Ale jego model X110 nie jest oryginalną konstrukcją, lecz minimalnie zmodyfikowanym dziełem MSI.

LG jest jednym z ostatnich dużych graczy rynku komputerów przenośnych, który dotychczas nie sprzedawał netbooków - właściwie już tylko Lenovo nie zaprezentowało swej propozycji w tym bardzo popularnym segmencie. Koreański gigant poszedł jednak na łatwiznę, wykorzystując sprawdzoną konstrukcję innej firmy. W wypadku X110 protoplastą jest MSI Wind U100, w którym zmieniono jedynie układ klawiatury.

Zarówno specyfikacje, jak i wygląd LG X110, nie różnią się zbytnio od pierwowzoru. Testowany egzemplarz miał jedynie o połowę mniej RAM od Winda U100-020PL, czyli zaledwie 512 MB. Gabaryty, waga, wyposażenie oraz interfejsy komunikacyjne są praktycznie takie same, jak w małym MSI. Istotną różnicę stanowi wbudowany modem UMTS z modułem GPS firmy Ericsson oraz trochę lepiej zaprojektowana klawiatura, w której klawisze kursora "opuszczono" w kierunku panelu dotykowego, dzięki czemu sąsiadujące klawisze stały się wygodniejsze w użyciu.

Netbook LG nie zaimponował nam wynikami testów, ustępując Windowi pod każdym względem. Nieco niższa wydajność nie będzie, co prawda, odczuwalna na co dzień, za to czas pracy na baterii krótszy o 45 minut – jak najbardziej. Niewiele ponad 1,5 godziny na akumulatorze jest wyjątkowo kiepskim rezultatem jak na stricte przenośne urządzenie.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: