LG XD1 USB (320 GB)

Zalety:

  • Dodatkowe gniazdo zasilające
  • Praktyczny pokrowiec

Wady:

  • Brak szybszego interfejsu eSATA

320-gigabajtowy zewnętrzny dysk LG dostępny jest w dwóch wersjach kolorystycznych bordowej (Red Wine) i lśniąco czarnej (Black Pearl). W sprzedaży dostępne są dwie wersje dysku: z interfejsem USB i z USB oraz eSATA.

W sprzedaży dostępne są dwie wersje dysku: z interfejsem USB i z USB oraz eSATA, dostępne pojemności to 160, 250 i 320 GB. Urządzenie dostępne jest w dwóch wersjach kolorystycznych bordowej (Red Wine) i lśniąco czarnej (Black Pearl). Dysk wygląda ładnie niestety na obudowie widać wyraźnie odciski palców, co nieco psuje efekt przy dłuższym używaniu. Na wyposażeniu znajdziemy również praktyczny pokrowiec, który chroni obudowę dysku przed zarysowaniami i wyposażony jest w kieszonkę na kabel USB, co znacznie ułatwia przenoszenie dysku.

Opisywany model dysponuje tylko interfejsem USB 2.0 i wyposażony jest w 320 GB dysk Hitachi Travelstar HTS543232L9A300 o prędkości 5400 obr./min. W obudowie oprócz małego gniazda USB do połączenia dysku z komputerem, znajdziemy również dodatkowe gniazdo do podłączenia zewnętrznego zasilania 5V. Niestety zasilacz sieciowy nie jest w standardowym wyposażeniu, a szkoda, bo często się przydaje, gdybyśmy chcieli użyć LG XD1 jako pamięci, z której będą odtwarzane filmy na stacjonarnych odtwarzaczach DVD. W przypadku tych odtwarzaczy często występuje problem z brakiem odpowiedniego zasilania w gniazdkach USB, przez co wiele 2,5 calowych dysków zewnętrznych nie chce z nimi poprawnie pracować.

W praktyce

Używanie LG XD1 USB nawet niedoświadczonemu użytkownikowi nie powinno nastręczać żadnych problemów. Podłączamy go do komputera za pomocą dołączanego kabla do gniazda USB i chwilę czekamy, aby system mógł go zidentyfikować. Nośnik dostępny jest jako dodatkowy dysk i możemy na niego kopiować pliki bez konieczności używania dodatkowego oprogramowania. Równie proste jest dołączane oprogramowanie, które pozwala jedynie na robienie prostych kopii zdefiniowanych plików, czy katalogów. Pod względem funkcjonalności pozostaje daleko w tyle za bardziej rozbudowanym aplikacjami dołączanymi do innych dysków np. WD My Passport Elite.

Wydajność

Niestety dosyć wolny interfejs USB 2.0 skutecznie ogranicza możliwości dysku, dlatego wyniki w teście zapisu małych plików jak i średniej wielkości plików , były o ok 2 MB/s niższe od średniej.


Zobacz również
Laptop dla czołgisty
GE63VR 7RE RAIDER - stworzony do gier