LIN LED 39LHDK600

Zalety:

  • Port USB w obudowie
  • Ekran 39"
  • Niska cena

Wady:

  • Brak obsługi Full HD
  • Średnia jakość dźwięku

LIN LED 39LHDK600 to obraz HD na 39-calowym ekranie. Co potrafi?

LIN LED 39LHDK600 to telewizor o przekątnej 39 cali o rozdzielczości HD Ready, czyli 1366 x 768 pikseli. Jasność ekranu wynosi 200 cd/m2, kontrast statyczny 3000:1, a czas reakcji matrycy to 8 ms. Parametr odświeżania to 60 Hz. Dostępne są funkcje poprawy obrazu: DNR (cyfrowa redukcja szumów) oraz cyfrowy filtr grzebieniowy 3D. Telewizor wyposażony jest w zintegrowany tuner naziemnej telewizji cyfrowej drugiej generacji DVB-T2 umożliwiający odbiór audycji naziemnych w standardzie HD. Naziemna telewizja cyfrowa poza zwiększeniem ilości programów oferuje lepszą jakość obrazu i dźwięku, a także umożliwia dodanie dodatkowych komponentów, takich jak wiele ścieżek dźwiękowych, w tym także dźwięk przestrzenny, szczegółowy przewodnik po programach (EPG). Możliwe jest także dodawanie usług interaktywnych oraz płatnych serwisów.

Tani telewizor LED - co potrafi?

LIN LED 39LHDK600 to tani model, więc trudno się spodziewać czego więcej, niż standardowych funkcji. Jedynym elementem ponad podstawowe funkcje jest port UBS w obudowie, umożliwiający odtwarzanie multimediów z pamięci przenośnych. Niestety, nie umożliwia na nie zapisu. Urządzenia zewnętrzne można podpinać również przy użyciu trzech wejść HDMI. Jeśli chodzi o dźwięk, mamy dwa głośniki o mocy 8 W każdy - oczywiście nie ma subwoofera. Dźwięk nie jest zły, a po prostu wypada średnio. Nie ma predefiniowanych trybów jego emisji, jest jednak dostępny korektor, pozwalający na ręczne wprowadzanie zmiany ustawień.

Telewizor LIN - podsumowanie

Ponieważ model ten to tani telewizor LED, nie ma żadnych bardziej zaawansowanych funkcji. Można go polecić osobom, które potrzebują telewizora tylko od czasu do czasu. Będzie pasować do mniejszych pomieszczeń, aczkolwiek warto dołożyć 100-200 złotych więcej i kupić model dający znacznie większe możliwości.