LOCON GJD.03

W skrócie:

LOCON GJD.03 to lokalizator GPS dla dziecka w formie zegarka.

Zalety:

  • Dokładność pomiarów
  • Karta SIM w zestawie
  • Oprogramowanie

Wady:

  • Skromny zestaw funkcji
  • Konstrukcja ładowarki

Lokalizator GPS dla dziecka, przeznaczony do usługi Bezpieczna Rodzina.

LOCON GJD.03 to system lokalizacji bliskich pozwalający za pomocą jednej aplikacji, a także smartfonów lub urządzeń zewnętrznych zadbać o bezpieczeństwo członków rodziny i ich mienia.

Zegarek GJD.03 to stosunkowo proste urządzenie lokalizujące wyposażone w niewielki, monochromatyczny wyświetlacz. Sprzęt zawiera skromny zestaw funkcji dodatkowych, ale pozwala na korzystanie z podstawowych udogodnień, takich jak: lokalizowanie, wykonywanie połączeń, nasłuchiwanie i przekazywanie wiadomości SOS.

Obudowa zegarka ma wymienne paski, a całość jest zgodna z normą IP67. System lokalizacji wykorzystuje GPS i AGPS za pośrednictwem komunikacji GSM oraz moduły Wi-Fi i BTS.

Największą wadą konstrukcji wydaje się magnetyczna ładowarka, która dość łatwo wypina się z lokalizatora. Niestety, używanie jej będzie częstą przykre, ponieważ akumulator o pojemności 300 mAh wystarcza zaledwie na dwa dni pracy urządzenia.

Sprzęt jest oferowany z kartą SIM, a cena usługi jest uzależniona od operatora smartfona rodzica. Ceny abonamentu zaczynają się od 19,99 zł miesięcznie. Niektórzy dostawcy zapewniają również dostęp do miesięcznej wersji próbnej rozwiązania.

Mocną stroną modelu jest dopracowane oprogramowanie oraz duża dokładność pomiarów.