LS360W

DOD LS360W w przeciwieństwie do droższego modelu LS460W nie posiada odbiornika GPS, ale producent przewidział opcję instalacji dodatkowego modułu.

Kamera wyposażona jest w 2,7 calowy ekran TFT LCD, złącza: USB 2.0, HDMI i AV. Ma też niewielki akumulator o pojemności 240 mAh, który wystarcza na kilkadziesiąt minut pracy. Podłużna obudowa (118 x 47,4 x 40,3 mm), jest starannie wykonana i poręczna. Uchwyt przystosowany do montażu kamery na przedniej szybie samochodu nawet na wyboistych drogach dobrze trzyma urządzenie. Obrotowa głowica kamery ma szeroki zakres regulacji.

LS360W

DOD LS360W

Tuż obok wyświetlacza umieszczono przyciski do sterowania urządzeniem, wśród nich jest przycisk do zabezpieczenia filmu przed nadpisaniem. Interfejs programowy wideorejestratora jest prosty i nawet niedoświadczeni użytkownicy nie będą mieli problemów z obsługą kamery. W ustawieniach wideorejestratora można zmienić czas nagrywania plików wideo (1, 3 lub 5 minut), lub wyłączyć tryb nadpisywania. Dostępnych jest też kilka ustawień rozdzielczości nagrywania filmów, z których najlepsza to 1080p z szybkością 30 kl./s.

LS360W

DOD LS360W

Porównując jakość nagrań DOD LS360W do innych tańszych kamer widać ogromny skok jakościowy. Największa różnica występuje na nagraniach rejestrowanych w nocy, czyli w trudnych warunkach oświetleniowych. Zarejestrowane przez LS360 W filmy wyróżniają się dużą szczegółowością, na poszczególnych klatkach można rozpoznać nawet numery rejestracyjne jadących przed nami samochodów. To zasługa świetnego przetwornika Sony Exmor i jasnego obiektywu (F/1.6), który sprawia, że do przetwornika dociera więcej światła.

LS360W

DOD LS360W

Przydatną funkcją DOD LS360W jest tryb nagrywania poklatkowego, który pozwala na rejestrowanie obrazu gdy np. samochód stoi na parkingu. Polega on na zapisywaniu ujęć w określonych interwałach czasowych (200, 500, 1000, 5000 ms). Nagrana sekwencja ujęć zapisywana jest w formie pliku wideo i pozwala na sprawdzenie co działo się z samochodem podczas naszej nieobecności. Taki sposób nagrywania sprawdza się lepiej niż tryb nagrywania z funkcją detekcji ruchu. Ten ostatni może być uruchamiany przez cały czas np. przez przejeżdżające obok samochody a po zapełnieniu karty następuje nadpisywanie filmów. W trybie rejestrowania poklatkowego dwuminutowe nagranie pozwala na rejestrowanie obrazu przez 60 minut.

Dystrybutorem sprzętu marki DOD jest firma www.telsoft.pl

DOD LS360W dzięki takiej samej nocie końcowej co MIO MiVue 588 Touch zajął z nim ex aequo pierwsze miejsce w teście, ale góruje nad rywalem pod względem wydajności i opłacalności.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: