Lago 301 (4 GB)

Niewielki, ale funkcjonalny odtwarzacz o dużych możliwościach, generujący dobrej jakości dźwięk.

Po raz pierwszy mamy możliwość testowania odtwarzacza firmy Lago. Producent umieścił go w grupie odtwarzaczy MP4, czyli z możliwością oglądania filmów. W przeciwieństwie do tandetnych MP4 z małym ekranikiem o rozdzielczości 128x128 pikseli oferuje duży 3 calowy wyświetlacz TFT LCD o dobrej rozdzielczości 420x240 pikseli (producent nie podaje tego parametru). Wykorzystuje do tego dobrej jakości chipset Rockchip 2760, który zastosowano chociażby w odtwarzaczach Vedii C6 czy Pentagramu EON Cineo. Zresztą pozostałe możliwości urządzenia sugerują, że mamy do czynienia z podobną konstrukcją tylko w nieco innej obudowie.

Pomimo tego, że producent się tym nie chwali odtwarzacz bez problemów obsługuje bezstratne formaty audio FLAC i APE. Dobrze radzi sobie również z odtwarzaniem filmów AVI, RMVB, FLV. Nie jest to jednak idealne rozwiązanie pod tym względem: niektóre z filmów nie są wyświetlane płynnie, czasami brakuje synchronizacji z dźwiękiem. Trzeba jednak przyznać, że jest ich mniej niż np. podczas odtwarzania filmów na odtwarzaczu Pentagramu EON Cineo. Prawdopodobnie Lago 301 dysponuje nowszym firmwarem.

Odtwarzacz automatycznie kataloguje utwory muzyczne z podziałem na albumy, artystów oraz gatunek muzyki. Pozwala również na nawigację po katalogach. Do minusów należy zaliczyć brak przełącznika, który blokowałby klawiaturę oraz osobnych przycisków do regulacji głośności dźwięku. Odtwarzacz w systemie widziany jest jako dodatkowy nośnik, możemy więc go wykorzystywać jak przenośną pamięć USB, niestety jest przy tym dosyć wolny (2,9 MB/s). Zastosowany akumulator wystarcza na 13 godzin ciągłego odsłuchiwania muzyki. To trochę za krótko, ponieważ dobrej jakości modele pracują ponad 25 godzin a najwydajniejsze ponad 50 godzin.

Jakość generowanego dźwięku oceniamy na 8 pkt. w 10 stopniowej skali. Powinien być zadowalający dla większości użytkowników, nawet tych wymagających. Nie słychać trzasków elektroniki, czy też szumów. Chcąc wykorzystać możliwości odtwarzacza radzimy jednak wymienić słuchawki na lepsze.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: