Laptop dla czołgisty

Firma MSI przygotowała prawdziwą gratkę dla entuzjastów gry „World of Tanks”. Notebook gaminowy z limitowanej z serii WoT jest ukłonem w stronę milionów graczy lubujących się w zmaganiach na polach bitew pancernych.

Prezentowany laptop został oparty na gamingowym modelu GP62. Wyposażony jest w 15,6-calową matrycę, procesor i7-7700HQ oraz kartę graficzną Nvidia GeForce GTX 1050 Ti. Specyfikację uzupełnia 8 GB pamięci RAM DDR4, nośnik SSD 128 GB oraz dysk talerzowy o pojemności 1 TB.

Wzorowe malowanie pancerza

Dobrze znaną specyfikację uzupełniają wzornicze smaczki, które ucieszą każdego gracza. Na górną pokrywę laptopa została naniesiona grafika „World of Tanks”, przyciągająca wzrok wysoką rozdzielczością detali. Atrakcyjną wstawkę odnajdujemy również wewnątrz laptopa, na przestrzeni między klawiaturą a dolną krawędzią obudowy, obejmującą również powierzchnię touchpada. Obudowa komputera została wykonana z czarnego tworzywa o wysokiej jakości. Konstrukcja jest stosunkowo lekka, jej masa wynosi zaledwie 2,2 kg.

Zobacz również:

  • Jak sprawdzić czy kamerka internetowa w laptopie działa? [PORADNIK]

Optymalna siła ognia

Zadania stawiane przed testowanym modelem są dość oczywiste. Najważniejszym z nich jest dostarczanie dużej dawki satysfakcji podczas grania w „World of Tanks”. Tutaj laptop sprawdza się kapitalnie. Średnia płynność obrazu wynosi 75 klatek na sekundę, natomiast maksymalny wynik, jaki odnotowaliśmy w testach, to aż 115 klatek. Sprzęt oferuje więc w pełni komfortową rozgrywkę bez obawy o spadki wydajności. Wpływ na pozytywne wrażenia z użytkowania sprzętu mają dodatki oferowane w większości laptopów gamingowych z oferty MSI. Najbardziej zauważalnym jest podświetlana klawiatura RGB, zaprojektowana przez inżynierów ze SteelSeries. Wyróżnia się szerokim rozstawem klawiszy oraz nietypową, powiększoną czcionką znaków. Podświetlenie można regulować zarówno w zakresie barwy, jak i podziału klawiatury na strefy. Elementem, który zasługuje na uwagę, jest chłodzenie w systemie Cooler Boost 4 oparte na 2 wentylatorach i 6 ciepłowodach. Wydajność pracy układu chłodzącego można łatwo zwiększyć – służy do tego specjalny przycisk nad klawiaturą. Co ciekawe, dostęp do opcji personalizacji ustawień jest dostępny również za pośrednictwem darmowej aplikacji na urządzenia mobilne. Wśród dodatków nie zabrakło także technologii Nahimic Virtual Surround Sound symulującej dźwięk przestrzenny 7.1 oraz gniazd audio umieszczonych blisko przedniej krawędzi dla ułatwienia dostępu. Zestawienie dopełnia technologia Matrix Display pozwalająca na podłączenie do komputera dwóch dodatkowych monitorów.

Wyposażenie bojowe

Lista dodatków oferowanych nabywcom edycji limitowanej nie kończy się na atrakcyjnym malowaniu obudowy. Laptop jest sprzedawany wraz z pakietem prezentów o łącznej wartości 60 dolarów. Obejmują one: dwumiesięczne konto premium, czołg IS-2 na poziomie tier 7, 2 000 sztuk złota, 5-krotną możliwość skorzystania z 2-godzinnego wsparcia podwajającego liczbę zdobywanych kredytów oraz zwiększającego doświadczenie załogi do 200%, dziesięciokrotną możliwość skorzystania z dwugodzinnej premii 300% do zdobywanego doświadczenia.

Podsumowanie

Laptop GP62M World of Tanks Limited Edition to dobry wybór dla entuzjasty popularnej gry MMO. Sprzęt zapewnia optymalną wydajność oraz wyposażenie, pozwalając graczowi w pełni zagłębić się w rozgrywkę. Jednocześnie cieszy oko wysokiej jakości grafikami. Trzeba docenić także pakiet prezentów, pozwalający szybciej dołączyć do grona najlepszych graczy.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: