Lark FreeMe 70.2

Lark FreeMe 70.2 to tani tablet z nowym systemem Android 4. Jak na swoją cenę oferuje całkiem dobre możliwości, jednak niewielki ekran o niskiej rozdzielczości sprawia, że pracuje się an nim mało komfortowo. To niestety wada wszystkich tanich tabletów.

Obudowa

Lark FreeMe 70.2 wyposażony jest w plastykową obudowę, która pozbawiona jest dodatkowych przycisków do regulacji głośności. Producent wyposażył ten tablet za to w malutki włącznik urządzenia, slot na karty microSD, gniazdo słuchawkowe, mini HDMI oraz port mini USB. Z tyłu urządzenia znajdziemy mikroskopijny przycisk "Reset, który w przypadku tanich tabletów często się przydaje. Obudowa jest poręczna (118 x 193 x 13 mm) i praktyczna, bo wykonana jest z matowego plastyku.

Wyposażenie

Lark FreeMe 70.2S8 wyposażony jest w ekran o rozdzielczości 800x480 pikseli, dlatego jakość wyświetlanych czcionek czy zdjęć pozostawia wiele do życzenia, ale to cecha tanich tabletów, do której należy się przyzwyczaić. Tablet jest bardzo dobrze wyposażony bo do dyspozycji mamy gniazdo HDMI, dwa gniazda USB ( w tym duże do podłączania zewnętrznych urządzeń), czytnik kart pamięci i przednią kamerę (1,3 Mpix), która przyda się gdy będziemy z kimś rozmawiać przez Skype.

Ekran to typowa tanie matryca TN o przekątnej 7 cali, która pracuje w naturalnej rozdzielczości 800 x 480 pikseli. Jakość wyświetlanego obrazu pozostawia więc wiele do życzenia a szczególnie denerwujące są wąskie kąty widzenia ale w tej cenie to standard.

Możliwości

Niewielka rozdzielczość ekranu ma tez swoje zalety bo do obsługi tabletu w zupełności wystarcza gigahercowy procesor ARM Cortex A8 i 512 MB wbudowanej pamięci RAM. Dzięki najnowszemu systemowi Android 4 i pojemnościowemu systemowi pozycjonowania dotyku, pracuje się na nim całkiem wygodnie. To dobra alternatywa dla hipermarketowych konstrukcji.Tablet korzysta z najnowszej wersji systemu Google Android 4, co jest jego niewątpliwą zaletą. Co istotne, na tablecie umieszczone dodatkowe aplikacje pozwalające na szybkie przechodzenia do strony super Expressu czy Naszej klasy. Oczywiście mamy też dostęp do marketu Google Play.

Jaki tablet kupić? Sprawdź ranking tabletów PC World!

Wnioski

Konkurencja wśród modeli najtańszych jest bardzo duża, a wynika ona w głównej mierze tego, że są to produkty bardzo do siebie podobne. Różnią się jedynie konstrukcją obudowy. Najlepszy okazał się jednak Lark i to głównie z uwagi na nieco lepszą jakość ekranu, który oferował wyższy kontrast i lepszą czerń. Co prawda plastykowa obudowa nie sprawia takiego wrażenia jak w tablecie GoClever Tab A73, za to jest dobrze wykonana.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: