Lenovo AiO C30-40

Lenovo AiO C30-40 to nowoczesny komputer AiO zamknięty w 21,5 calowym monitorze, który pracuje z naturalną rozdzielczością 1920 x 1080 pikseli.

Ekran ma matowe wykończenie, na którym nie powstają odbicia czy refleksy świetlne. Sercem komputera jest energooszczędny procesor Intela Core i3-4005U wyposażony w dwa fizyczne i dwa logiczne rdzenie. Jego wydajność nie należy do najwyższych, ale w korelacji ceny do szybkości pracy to bardzo dobry wybór. Dodatkową zaletą Core i3-4005U jest niski pobór prądu (moc cieplna Core i3-5004U wynosi tylko 15 W) a przez to małe wymagania odnośnie chłodzenia, także ta jednostka jest niemal stworzona do tego żeby działać w ciasnych obudowach komputerów AiO. Dzięki niej komputer pracuje bardzo cicho a po uruchomieniu systemu pobiera zaledwie 35 W.

Zainstalowany na komputerze system Windows 10, działa szybko, ale brakuje mu przyspieszenia jakie dałoby wykorzystanie wydajnego dysku SSD. Niestety, na wyposażeniu Lenovo AiO C30-40 jest tylko nośnik HDD o pojemności 1 TB i nie ma możliwości zamontowania w obudowie drugiego dysku. Za przetwarzanie grafiki odpowiada zintegrowany w procesorze układ graficzny Intela HD 4400, który do wymagających gier się nie nadaje, ale do codziennej pracy i multimediów w zupełności wystarczy.

Zobacz również:


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: