Lenovo IdeaCentre B510

Lenovo IdeaCentre B510 kusi nowoczesną stylistyką, dużym ekranem Full HD i dobrą wydajnością. To multimedialna konstrukcja, która sprawdzi się również w codziennych zastosowaniach. Uruchomimy na nim nawet gry, o ile zredukujemy liczbę wyświetlanych detali i szczegółów.

Budowa

Lenovo IdeaCentre B510 oferuje nowoczesną stylistykę, to jeden z najładniejszych komputerów All in One jakie mieliśmy okazję testować. Do tego jest starannie wykonana z dobrej jakości materiałów.

Lenovo IdeaCentre B510 wyposażony jest w solidna podstawę i duże gumowe stopki. Z przodu monitora umieszczono dotykowe przyciski do wyłączania monitora, regulacji głośności, siły podświetlenia ekranu i wyłączania podświetlenia obudowy.

Lenovo IdeaCentre B510 - Dane techniczne

Przekątna i rozdzielczość ekranu 23 cale, 1920x1080 pikseli

Dotykowy ekran nie

Procesor Intel Core i3 350M

Pamięć RAM 4 GB

Karta graficzna ATI Radeon HD 5730

Pojemność twardego dysku 1000 GB

Napęd optyczny TSSTcorp TS-L633B

Gniazda

USB (liczba) 6

USB 3.0 (liczba) 0

eSATA (liczba) 1

Wymiary (wys. x szer. x gł.) 56x43,7x13,3 cm

Lenovo IdeaCentre B510 - pełna specyfikacja techniczna

Lenovo IdeaCentre B510

Lenovo IdeaCentre B510 - zdjęcie na wprost

Lenovo IdeaCentre B510

Lenovo IdeaCentre B510 - zdjęcie z tyłu.

Możliwości

Lenovo IdeaCentre B510 pomimo dużych rozmiarów oferuje przeciętne wyposażone w dodatkowe gniazda. Do dyspozycji mamy sześć gniazd USB 2.0, gniazda audio (mikrofon i słuchawki), LAN (gigabitowa karta sieciowa), eSATA (np. do podłączania zewnętrznych dysków) i PS/2 (do starszego typu klawiatur i mysz) i czytnik kart pamięci SD/MMC/MS pro. Dwa bezprzewodowe interfejsy Wi-Fi ("n") i Bluetooth pozwalają na korzystanie z bezprzewodowego Internetu (Wi-Fi) i pozwalają na podłączenie bezprzewodowych urządzeń (Bluetooth). Nam zabrakło nowego interfejsu USB 3.0, który umożliwiłby podłączenie nowoczesnych dysków zewnętrznych. Wraz z komputerem otrzymamy bezprzewodowy zestaw klawiatury z myszą komunikujący się z komputerem za pomocą interfejsu Bluetooth.

Lenovo IdeaCentre B510 wyposażony jest w duży 23 calowy ekran o rozdzielczości Full HD (1920x1080 pikseli). Pozbawiony jest błyszczącej powłoki, dlatego dobrze na nim się pracuje nawet gdy światło pada na ekran.

Lenovo IdeaCentre B510

Lenovo IdeaCentre B510 - zdjęcie prawego boku komputera.

Lenovo IdeaCentre B510

Lenovo IdeaCentre B510 - zdjęcie lewego boku komputera.

Z lewej strony obudowy umieszczono przycisk do uruchamiana komputera i napęd optyczny natomiast z prawej strony znajdziemy dwa gniazda USB, czytnik kart pamięci i gniazda audio. Pozostałe gniazda umieszczono z tyłu obudowy.

Wydajność

Lenovo IdeaCentre B510 oferuje całkiem spore możliwości jak na komputer All in One. Dwurdzeniowy procesor Intela Core i3 350M to laptopowa jednostka o dobrym współczynniku możliwości do ceny. W sumie do dyspozycji mamy dwa fizyczne rdzenie o prędkości 2,26 GHz i dzięki technologii Hyper-Threading możliwość wykonania do czterech wątków jednocześnie w jednym cyklu zegara.

Pomimo tego że procesor posiada wbudowany układ graficzny GMA HD, to producent i tak zdecydował się na wykorzystanie zewnętrznej karty graficznej opartej na układzie AMD Radeon HD 5450 z 512 MB pamięci na pokładzie. Karta podobnie jak procesor, oferuje dobry stosunek możliwości do poboru prądu, kierowana jest raczej do zastosowań multimedialnych niż do gier. Nawet w starszego typu gry jak S.T.A.L.K.E.R da się grać na tym komputerze tylko przy zmniejszonej liczbie wyświetlanych efektów i przy niskim poziomie szczegółowości.

Lenovo IdeaCentre B510

Lenovo IdeaCentre B510 - PCMark Vantage

Lenovo IdeaCentre B510

Lenovo IdeaCentre B510 - 3DMark06

Lenovo IdeaCentre B510

Lenovo IdeaCentre B510 - GRY

Wnioski

Lenovo IdeaCentre B510 to komputer All in One z multimedialnym zacięciem, obejrzymy na nim film Full HD, przyda się do obróbki domowych zdjęć. Duży ekran i matowa matryca o szerokich kątach widzenia i nowoczesna obudowa to z pewnością największe zalety tej konfiguracji. Niestety to droga konfiguracja, która słabo wypada w korelacji ceny do możliwości.

Zobacz inne testy komputerów AiO

Lenovo IdeaCentre B510

Lenovo IdeaCentre B510


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: