Lenovo IdeaPad 330-15IGM

Lenovo IdeaPad 330-15IGM to laptop w przystępnej cenie. A co ma do zaoferowania dla użytkowników?

Zalety:

  • Jakość obrazu Full HD
  • Dysk SSD
  • Funkcja szybkie ładowania akumualtora

Lenovo IdeaPad 330-15IGM to jeden z wielu wariantów serii IdeaPad 330, w której ilość konfiguracji jest ogromna - aż 91 produktów, różniących się wszystkim, poza przekątną ekranu, która wynosi 15'6". W zależności od wybranego modelu, urządzenie będzie mieć procesor AMD Ryzen, Intel Pentium, Intel Core lub Intel Celeron, tylko chipset graficzny lub chipset+dedykowana karta, od 4 do 12 GB RAM. Prezentowany tu 330-15IGM to jeden z tańszych wariantów, pracujący pod kontrolą procesora Intel Celeron N4000, taktowanego na 1,10 GHz, a w trybie Turbo - na 2,60 GHz. Oddano mu do dyspozycji 4 GB RAM - ilość tą można podnieść do 8 GB.

Jakość obrazu Full HD

Lenovo IdeaPad 330-15IGM pokazuje obraz w jakość Full HD, czyli 1920 x 1080 pikseli. Matryca TFT ma powłokę antyrefleksyjną, dzięki czemu nie powinno być problemów z używaniem laptopa w mocno oświetlonym pomieszczeniu czy na słońcu. Za jego generowanie odpowiada zintegrowana karta Intel UHD Graphics 605. Na system operacyjny oraz pliki przeznaczony został dysk SSD o pojemności 128 GB - dostępny jest także wariant z dyskiem magnetycznym o pojemności 1 TB. W obudowie znajdziemy 2 porty USB, w tym jeden 3.0, a także wyjście HDMI. Dwukomorowy akumulator litowo-jonowy wspiera technologię Rapid Charge - 15 minut ładowania wystarczy na ok. 2 godziny działania. Gdy bateria jest w pełni naładowana, powinna umożliwić pracę przez 6 godzin.

Zobacz również:

  • Najlepsze tanie laptopy w 2023 roku - który komputer wybrać?

Wydajność laptopa

Lenovo IdeaPad 330-15IGM to model budżetowy, więc nie ma się co spodziewać, że pograsz na nim w nowe tytułu lub użyjesz wymagających dużej mocy przerobowej aplikacji. Jednak do przeglądania internetu, korzystania z multimediów czy aplikacji biurowych będzie jak znalazł. Za mobilność odpowiada dwuzakresowa karta Wi-fi, nie zabrakło także modułu Bluetooth, który pozwoli na parowanie urządzeń z laptopem. Całość działa pod kontrolą systemu operacyjnego Windows 10 Home.

Podsumowując: Lenovo IdeaPad 330-15IGM jest dobrą propozycją dla użytkowników nie mających większych wymagań, a także dysponujących mniejszym budżetem na zakup takiego urządzenia.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: