Lenovo IdeaPad Y560p

Lenovo IdeaPad Y560p to wszechstronny laptop do codziennej pracy i multimediów. Wyposażony jest w ekran o przekątnej 15,6 cali, szybki czterordzeniowy procesor i zewnętrzną kartą graficzną ATI Mobility Radeon HD 6570.

Budowa

Obudowa laptopa wykonana jest z dobrej jakości plastyku i szczotkowanego aluminium. Aluminium zastosowano w pokrywie chroniącej matrycę, jest ona dużo sztywniejsza od plastykowych a dzięki zaokrąglonym profilom, wydaje się cienka (ma ok. 1 cm grubości).

Lenovo IdeaPad Y560p

Zastosowanie szczotkowanego aluminium nadaje też Lenovo IdeaPad Y560p charakteru i sprawia że laptop wygląda nowocześnie.

Lenovo IdeaPad Y560p

Ma to też swój praktyczny aspekt, bo na klapie nie zostają odciski palców, niewidoczne są też drobne ryski. Do minusów obudowy należy zaliczyć wykonane na wysoki połysk wnętrze, na którym zostają odciski palców. Z drugiej strony pięknie ono współgra z okrągłymi podświetlanymi na biało przyciskami i białymi diodami, w które Lenovo IdeaPad Y560p jest wyposażony.

Klawiatura z charakterystycznymi klawiszami Lenovo i głośniki JBL nadają całości nietuzinkowego wyglądu.

Lenovo IdeaPad Y560p

Laptop jest starannie wykonany i powinien nam długo służyć. To z pewnością jedna z ładniejszych konstrukcji jakie możemy obecnie kupić.

Lenovo IdeaPad Y560p wyposażony jest w dużą klawiaturę bez części numerycznej o wymiarach 30x10,5 cm (dł./szer.).

Możliwości

Zastosowany ekran w Lenovo IdeaPad Y560p o przekątnej 15,6 cali pracuje w rozdzielczości 1366x768 pikseli.

Lenovo IdeaPad Y560p

Ekran wyposażony jest w błyszcząca powłokę, która poprawia kontrast, ale nie sprawdza się w silnie oświetlonych pomieszczeniach, czy na zewnątrz bo odbija się w niej światło.

Gniazda umieszczono z prawej i lewej strony obudowy laptopa. Tył zajęty jest przez akumulator, z przodu zamontowano jedynie czytnik kart pamięci i wyłącznik bezprzewodowych interfejsów. Do dyspozycji mamy gniazdo HDMI (za jego pomocą możemy podłączyć telewizor do laptopa), cztery gniazda USB 2.0 (jedno dzielone eSATA), VGA i slot ExpressCard 34. Nam najbardziej brakuje interfejsu USB 3.0, który pozwoliłyby wykorzystać możliwości najnowszych zewnętrznych twardych dysków. Mamy co prawda możliwość podłączenia urządzeń eSATA, które oferują wysoką wydajność, jednak nowszy interfejs USB 3.0 jest wszechstronniejszy.

Lenovo IdeaPad Y560p - z lewej strony obudowy umieszczono gniazdo HDMI, VGA, LAN, 2x USB 2.0 i dwa gniazda audio.

# Lenovo IdeaPad Y560p - prawa strona obudowy zajęta jest przez napęd optyczny, dwa gniazda USB (jedno dzielone z eSATA) i ExpressCard 34.

Wydajność

Laptop wyposażony jest w czterordzeniowy procesor Intela Core i7 2630QM. To wydajna jednostka, która plasuje się na szczycie naszego rankingu procesorów mobilnych. Idealnie sprawdzi się do pracy z zaawansowanymi pakietami graficznymi, do edycji zdjęć, filmów i gier. Lenovo IdeaPad Y560p wyposażony jest w zewnętrzną kartę graficzną AMD Mobility Radeon HD 6570, a to z kolej produkt przeznaczony dla mniej wymagających użytkowników. Co prawda ma sprzętowe wsparcie dla biblioteki DX 11, ale jest zbyt wolna aby zapewnić odpowiedni komfort grania z wykorzystaniem tej biblioteki. Nie powinniśmy za to mieć problemów ze starszymi grami wykorzystującymi bibliotekę DX9. Z pewnością nie jest to komputer dla graczy, ale wydajna maszyna multimedialna, która również może służyć do uruchomienia gier, o ile zredukujemy liczbę wyświetlanych detali.

Czas pracy na baterii

Testowaliśmy Lenovo IdeaPad Y560p z baterią o pojemności 5200 mAh. Standardowo sprawdzaliśmy laptopa w dwóch testach przy niewielkim obciążeniu (MobileMark 2007 Reader - przeglądanie dokumentu PDF) i podczas symulowanej pracy z pakietami biurkowymi, graficznymi, internetowymi (MobileMark 2007 Productivity). Podczas przeglądania PDF laptop pracował 296 minut, przy większym obciążeniu 265 minut. To bardzo dobry wynik zważywszy na to że Lenovo IdeaPad Y560p wyposażony jest tylko w zewnętrzny układ graficzny. Laptop obciążony programem 3DMark06 pobiera 77 W, bez dodatkowe obciążenia tuż po uruchomieniu - 14 W.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: