Lenovo L24i-10

Zalety:

  • jakość obrazu Full HD
  • dobre nasycenie barw
  • wygodna regulacja pochylenia ekranu

Wady:

  • czas reakcji mógłby być mniejszy
  • może wystąpić smużenie przy dynamicznych scenach
  • zasilacz poza monitorem

Lenovo L24i-10 to monitor panoramiczny 24". Z jakich powodów warto go kupić?

Lenovo L24i-10 to panoramiczny monitor Full HD o przekątnej 23,8”. Ma ekran z matową matrycą IPS, niemal całkowicie pozbawiony obramowania. Ekran IPS Full HD (1920 x 1080) umożliwia kontrast, dzięki któremu urządzenie prezentuje obrazy w żywych kolorach, bez zakłóceń i odblasków, pod kątem 178°/178°. Czas reakcji wynosi 4 ms, co eliminuje efekt smużenia przy pracy biurowej, jednak przy dynamicznych grach, filmach czy wydarzeniach sportowych może się ono pokazywać. Pokrywa 72% palety sRGB, co wpływa na nasycenie barw, a co za tym idzie - komfort pracy. Pomaga też możliwość regulacji pochylenia wyświetlacza w zakresie od -5 do 22°.

Monitor Lenovo L24i-10 można łatwo podłączyć do notebooka lub komputera stacjonarnego przy użyciu złączy VGA i HDMI. System łatwego prowadzenia przewodów umożliwia zachowanie porządku na biurku. Ponieważ monitor Lenovo ma bardzo wąskie obramowanie, doskonale sprawdza się w konfiguracjach wielomonitorowych. Niestety, w obudowie nie znajdziemy złącza Display Port, a zasilacz nie jest wbudowany w monitor, co może być minusem dla wielu użytkowników.

Podsumowując: Lenovo L24i-10 to przede wszystkim dobry monitor o pracy biurowej czy korzystania z internetu, gdy nie potrzebujesz fajerwerków graficznych, ani najnowszych technologii związanych z renderowaniem i animacjami. Nada się również do spokojniejszych gier, jednak pamiętaj - nie jest to monitor gamingowy. Ale do codziennego użytku będzie jak znalazł.