Lenovo ThinkCentre E71

Lenovo ThinkCentre E71 to nowoczesny a zarazem tani komputer stacjonarny do pracy i multimediów. Dostępny jest w kilku wariantach konfiguracyjnych my testujemy jedną z droższych.

Obudowa

Lenovo ThinkCentre E71 ma bardzo fajną obudowę , która ma przedni panel wykonany z siatki drucianej (lepsze oddawanie ciepła) i charakterystyczna rączkę pomocną przy przenoszeniu peceta. To nieduża konstrukcja o wysokości 35 cm (mini tower), która zmieści się praktycznie pod każdym biurkiem. Z przodu obudowy znajdziemy tylko jedną wnękę 5,25 cali, która zajęta jest przez napęd optyczny, z tyłu znajdziemy gniazda i otwory wentylacyjne. Całość tworzy zwartą i stylową konstrukcję, która może być ozdobą każdego salonu.

Lenovo ThinkCentre E71

Lenovo ThinkCentre E71

Wyposażenie

Lenovo ThinkCentre E71 wyposażony jest w 500 GB twardy dysk, do dyspozycji mamy wolny slot na montaż dodatkowe dysku. Wnęka 5,25 cali zajęta jest przez nagrywarkę DVD±RW Super Multi (+ DVD-RAM) Dual Layer. Z tyłu komputera znajdziemy aż cztery gniazda USB, kolejne dwa wyprowadzono z przodu obudowy. Niestety wszystkie gniazda USB to starszej generacji interfejs w wersji 2.0, który jest 10 krotnie wolniejszy od następcy USB 3.0, który powoli staje się standardowym wyposażenie komputerów stacjonarnych i przenośnych. Do dyspozycji mamy jeszcze gniazdo VGA do analogowego przysyłu obrazu i jego cyfrowy odpowiednik DVI. Płyta główna wyposażona jest również w gigabitową kartę sieciowa, niestety zabrakło jej bezprzewodowego odpowiednika.

Zobacz również:

  • Najlepsze tanie laptopy w 2023 roku - który komputer wybrać?
Lenovo ThinkCentre E71

Lenovo ThinkCentre E71

Możliwości

ThinkCentre Edge 71 to seria komputerów stacjonarnych opartych na procesorach Intela, które dostępne są w różnych konfiguracjach. Opisywany model należy do nieco droższych modeli wyposażonych w dwurdzeniowy procesor Intela Pentium G630 o prędkości 2,7 GHz. To według nas optymalna konfiguracja do pracy i multimediów, bo komputer ten jest tylko o 300 zł droższy od wersji z jednordzeniowym procesorem Celeron G440, który może mieć problemy nawet z odtwarzaniem filmów FullHD. Komputer wykorzystuje zintegrowany w procesorze układ graficzny Intela GMA HD, który do gier kompletnie się nie nadaje.

Lenovo ThinkCentre E71

Lenovo ThinkCentre E71

Wnioski

Lenovo ThinkCentre E71 to idealny komputer do pracy i multimediów. Ma świetną obudowę i jest starannie wykonany. W grach spisuje się słabo, za to nadrabia jakością wykonania i przystępną ceną.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: