Lenovo ThinkPad E14

Jeden z najtańszych ThinkPadów na rynku. Za około 3500 zł otrzymujemy legendarną wytrzymałość, charakterystyczny wygląd i podzespoły w zupełności wystarczające do pracy biurowej.

Lenovo ThinkPad E14 to solidna propozycja na atrakcyjnego cenowo laptopa biznesowego. To dopracowany model, który posiada sporo rozwiązań znanych z droższych modeli.

Lenovo ThinkPad E14

Lenovo ThinkPad E14

Wybrana przez nas konfiguracja została wyposażona w procesor Intel Core i3-10110U, 8 GB pamięci operacyjnej oraz 256 GB nośnik SSD.

Zobacz również:

  • Android 13 - Sprawdź czy Twoje urządzenie dostanie aktualizację [AKTUALIZACJA 24.05.2022]
  • Recenzja: Lenovo ThinkPad P14s 2. generacji - świetny laptop do pracy, z 8-rdzeniowym procesorem

Laptop umożliwia rozbudowę pamięci operacyjnej do 20 GB. W obudowie znajdziemy jeden port SO-DIMM DDR4. Na płycie głównej umieszczono 4 GB kość.

Lenovo ThinkPad E14 posiada również drugi slot na nośnik SSD w standardzie M.2 PCIe.

Producent postawił na 14 calową matrycę IPS LCD o rozdzielczości Full HD. Jest to matowy panel, który ułatwia pracę na zewnątrz.

ThinkPad E14 został wyposażony w Wi-Fi 6 oraz sporą ilośc portów. Na ściankach bocznych znajdziemy złącza USB Typu A, USB Typu C z Display Port i Power Delivery, HDMI oraz RJ-45 w standardzie Gigabit Ethernet.

Laptop posiada podświetlaną klawiaturę z wbudowanym trackpointem, która jest odporna na zachlapania oraz czytnik linii papilarnych. Obudowę wykonano z aluminum.

Komputer waży 1,64 kg i pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Windows 10 Pro.