Lenovo ThinkPad R500 2732-32g

Zalety:

  • Porządna konstrukcja obudowy
  • Oświetlenie klawiatury
  • Wysoka rozdzielczość ekranu

Wady:

  • Gabaryty i waga
  • Brak kamery
  • Niewielka pojemność dysku

ThinkPady są laptopami projektowanymi przede wszystkim z myślą o użytkownikach biznesowych, ale nie znaczy to, że funkcjonalność tej serii Lenovo sprowadza się wyłącznie do prac biurowych.

Klasyczna już obudowa ThinkPadów nie przypadnie do gustu miłośnikom estetycznego wzornictwa spotykanego w produktach Apple, Sony czy ASUSA: kanciaste, kształty, czarny mat obudowy, brak jakichkolwiek ozdobników przyciągających wzrok. Jednak jej oblicze nie jest wynikiem oszczędności na dziale wzorniczym, lecz efektem ćwierćwiecza starć teorii z praktyką. Owoc ciągłych usprawnień konstrukcji nie wygląda może zbyt interesująco, ale doskonale sprawdza się w warunkach realnego użytkowania notebooka. Wytrzymałe, metalowe zawiasy, specjalna budowa wieka chroniąca matrycę, doskonale działająca klawiatura i przyciski panelu dotykowego. Do tego dodajmy oświetlenie klawiszy diodą LED umieszczoną nad wyświetlaczem (ten patent IBM wprowadził na długo przed podświetlaną klawiaturą MacBooków) oraz oprogramowanie ThinkVantage, dzięki któremu można zarządzać różnymi ustawieniami laptopa czy odzyskać dane w razie awarii.

Model R500 w konfiguracji o symbolu 2732-32g oczywiście dziedziczy najważniejsze cechy ThinkPadów, będąc typową maszyną biurową, chociaż niektóre elementy specyfikacji – niezły układ graficzny, znacznie podwyższona rozdzielczość ekranu (1680x1050) plus wyjście DisplayPort – świadczą o bardziej uniwersalnym charakterze maszyny, która może służyć także jako narzędzie rozrywki. Testowany Lenovo nie jest jednak wolny od wad: w podróżach odczuwalne będą 3 kg wagi sprzętu, jego klockowate gabaryty i niecałe 4 godziny pracy na baterii, niewielka pojemność twardego dysku utrudni magazynowanie multimediów, a brak kamery internetowej (absolutna rzadkość w naszym rankingu) będzie dotkliwy podczas dłuższej nieobecności w domu. Na szczęście R500 broni się nie tylko sprawdzoną konstrukcją, lecz także niezłą wydajnością.


Zobacz również
Laptop dla czołgisty
GE63VR 7RE RAIDER - stworzony do gier