Lenovo Z5s

Lenovo przygotowało średniaka, któremu ceną bliżej do budżetowca.

Lenovo Z5s to typowy przedstawiciel średniej półki cenowej, ale można go kupić za mniej, niż 1000 zł, przez co umieszczamy go w naszym zestawieniu. To jedyne urządzenie w rankingu, które posiada procesor Qualcomm Snapdragon 710. Jego wydajność odpowiada flagowym chipom z 2017 roku.

Lenovo Z5s

Produkt od Lenovo z wyglądu bardzo przypomina smartfony od Xiaomi z Redmi Note 7 na czele. Gdyby nie logo umieszczone na pleckach większość dziennikarzy technologicznych miałaby problem z rozpoznaniem producenta. Czy to źle, że Lenovo Z5s wygląda tak samo, jak Xiaomi? Nie, ponieważ smartfon posiada bardzo przemyślaną konstrukcję. Czytnik linii papilarnych umieszczony jest w odpowiednim miejscu na pleckach, a prawie cały front wypełniony jest za pomocą sporego 6,3 calowego ekranu z malutkim wcięciem.

Urządzenie posiada 4 GB pamięci operacyjnej oraz 64 GB wbudowanej pamięci masowej. Bateria ma pojemność 3300 mAh i z pewnością nie będzie najmocniejszą stroną urządzenia. Dla porównania Redmi Note 7, który wygrywa w naszym rankingu posiada ogniwo o pojemności 4000 mAh. Podobnie, jak w przypadku większości innych chińskich smartfonów z tego segmentu cenowego Z5s nie posiada NFC. Nie zabrakło za to Dual SIM oraz gniazda słuchawkowego Jack.

Dlaczego Lenovo Z5s kosztuje zaledwie 1000 zł? Szybki procesor i poprawna specyfikacja techniczna w dzisiejszych czasach nie oznaczają murowanego sukcesu. Lenovo jest tańsze od konkurencji, ponieważ producent ten nie jest rozpoznawalny w branży smartfonów, a na dodatek nie można być pewnym co do ilości i jakości aktualizacji oprogramowania. Bardzo prawdopodobne, że Z5s na zawsze pozostanie z Androidem 9.0 Pie na pokładzie.