Lexma LS-7500R

Zalety:

  • Stacja dokująca do myszy
  • Technologia 2,4 GHz
  • Niska cena

Wady:

  • Brak podpórki pod nadgarstki
  • Brak dodatkowego oprogramowania

Jeden z najtańszych zestawów klawiatury z myszą, który komunikuje się z komputerem bezprzewodowo z wykorzystaniem technologii 2,4 GHz. W zestawie znajdziemy mysz wraz ze stacją dokującą, która pełni również rolę ładowarki oraz prostą klawiaturę z 18 dodatkowymi przyciskami.

Zestaw ten składa się z trzech elementów: klawiatury, myszy oraz stacji dokującej, która pełni funkcję odbiornika i ładowarki do myszy. Klawiatura zasilana jest parą baterii AAA, mysz akumulatorkiem o tym samym rozmiarze. Stację dokującą podłączamy do gniazda USB w komputerze.

Teoretyczny zasięg 10 m (technologia 2,4 GHz) w praktyce jest dużo mniejszy (ok. 4-5 metrów). Pracuje się na nim jednak lepiej niż na standardowym zestawie bezprzewodowych komunikującym się z odbiornikiem z częstotliwością 27 MHz. Niestety producent nie dołącza do tego zestawu żadnej aplikacji.

Klawiatura

Klawiatura wyposażona jest w 18 dodatkowych przycisków, jest przy tym dosyć duża (46x17,5x2 cm – dł./szer./wys.) i niezbyt wysoka. Klawisze są średniej wysokości (4 mm) i mieszczą się pomiędzy standardowymi, a niskoprofilowymi. Dodatkowe przyciski są dosyć wąskie, ale długie, dlatego wygodnie się z nich korzysta. Za ich pomocą możemy sterować działaniem przeglądarki internetowej, czy odtwarzacza multimedialnego. Możemy również wyłączać komputer, choć ta opcja w Viście nie działa. Dodatkowa dioda wbudowana w klawiaturę sygnalizuje niski poziom naładowania baterii. Niestety producent nie wyposażył klawiatury w podpórkę pod nadgarstki, którą warto dokupić we własnym zakresie.

Mysz

Mysz ma dosyć wysoki profil i wypełnia całą dłoń, wyposażona jest w pięć przycisków w tym dwa obsługiwane kciukiem oraz rolkę. Jak na tanie urządzenia pracuje całkiem dobrze, co istotne zasilana jest z akumulatora, który ładuje się automatycznie gdy odstawimy urządzenie do stacji dokującej. Musimy tylko sprawdzić czy mysz jest prawidłowo umieszczona w stacji, tak aby styki obu urządzeń zachodziły na siebie. Mysz wyposażona jest w optyczny sensor, który pracuje całkiem przyzwoicie, nie gubi się, chociaż przy szybszych ruchach efekt akceleracji wstecznej jest widoczny.